m:tel Premijer liga BiH: Diskutabilan penal odlučio tuzlanski derbi!

Tuzla siti je u nedjelju bio nominalni domaćin Slobodi na "Tušnju" u gradskom derbiju u okviru 25. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

tuzla siti - sloboda 1:0, plbih, 25. kolo Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Tuzle sitija nastavili su sjajnu seriju otkako je Husref Musemić preuzeo ekipu "građana" iz Siminog Hana.

U šestoj prvenstvenoj utakmici nisu doživjeli poraz i ozbiljno su se umiješali u trku za plasman u Evropu.

TUZLA SITI - SLOBODA 1:0 (0:0)

Tuzlanski derbi odlučen je u 68. minutu iz jedanaesterca nakon što je u kaznenom prostoru Emir Jusić oborio Mirsada Ramića, a sudija Antoni Bandić iz Gruda pokazao na penal što je izazvalo buru protesta igrača Slobode, koji su smatrali da je u pitanju bila prestroga odluka arbitra.

Siguran sa "bijele tačke" bio je Goran Brkić prevarivši golmana Adnana Golubovića - 1:0.

Imali su Musemićevi igrači i šansu da ranije stignu do prednosti u 31. minutu kada se Nermin Crnkić spetljao na drugoj stativi nakon proigravanja Mirsada Ramića.

Ali, opet, ko zna u kom pravcu bi utakmica otišla da je već na samom početku meča za nijansu precizniji bio Alen Kurtalić, čiji je udarac završio na prečki Sitija.

U samom finišu je Sloboda još ostala sa 10 igrača u polju nakon što je Josip Balić zaradio drugi žuti, odosno crveni karton, pa je trener crno-crvenih Mladen Žižović poslije pobjede nad Željezničarom u prošlom kolu, morao da čestita iskusnijem kolegi Musemiću na sjajnoj seriji njegovog tima.

Tuzla siti: Muminović, Barišić, Karjašević, Mehidić, Lučić, Morris, Nukić, Doffo, Brkić, Crnkić i Ramić. Trener Husref Musemić

Sloboda: Golubović, Jusić, A. Beganović, Kurtalić, Osmić, Predragović, Ilić, Balić, Maksimović, Mujagić i Dž. Beganović. Trener Mladen Žižović

Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić