Borusijina "djeca" čuvaju nadu za LŠ: "Milioneri" iz Dortmunda za devet minuta završili posao protiv Verdera

"Žuto-crni" su iskoristili jučerašnji debakl "srpskog" Ajntrahta i zaostatak za timom iz Frankfurta smanjili na pet bodova, isto toliko kola prije kraja prvenstva

bundesliga 26. kolo borusija dortmund verder 4 1 Izvor: Tanjug/Friedemann Vogel/Pool via AP

Borusija iz Dortmunda eliminisana je ove nedjelje iz Lige šampiona, pa joj je jedina nada za novi plasman u evropsku elitu ostalo domaće prvenstvo.

Ni tu ne stoje baš najbolje, ali nade i dalje postoje, pogotovo nakon današnjeg trijumfa nad Verderom:

BORUSIJA D. - VERDER 4:1 (3:1)
/Rejna 29, Holand 34 penal, 38, Humels 87 - Rašica 14/

Loše je meč na Vestfalenu počeo za igrače Edina Terzića, ali je presudan bio interval od 29. do 38. minuta, tokom kojeg su postigli sva tri pogotka i iskoristili jučerašnji visok poraz četvrtoplasiranog Ajntrahta u Menhengladbahu (4:0) i zaostatak za mjestom koje vodi u Ligu šampiona smanjili na pet koraka.

Milot Rašica je u 14. minutu doveo Verder do vođstva, ali su se, ipak, ovog popodneva više pitala Borusijina "djeca" – Đovani Rejna i Erling Braut Holand.

Prvi je "bombom" vratio Borusiju u egal, a drugi iz penala, a potom i neometan na lijevoj stativi, donio potpuni preokret svom timu i, praktično, pobjedu, koju je, golom u 87. minutu, samo "začinio" Mats Humels.