Bajernov tinejdžer stavio šampanjac na hlađenje! Jović i Kostić razbijeni u Menhengladbahu!

Deveta uzastopna, a ukupno 31. titula šampiona Bundeslige je na dohvat ruke fudbalerima Bajerna poslije 29. kola!

volfsburg - bajern, bundesliga, 29. kolo Izvor: Tanjug, AP Photo/Michael Sohn

Poslije kiksa RB Lajpciga protiv Hofenhajma, Bajern je dobio priliku da se pet kola prije kraja sezone odlijepi na "plus sedam" bodova razlike i nije je propustio!

VOLFZBURG - BAJERN 1:3 (1:3)

Zbog povrede Roberta Levandovskog, kojeg već duže vrijeme nema u sastavu Bavaraca, šansu je dobio tinejdžer Džamar Marsijal, koji je u subotnjem meču postao heroj minhenskog tima. A trener Hansi Flik je prethodno saopštio igračima da napušta Bajern po završetku sezone.

Dva puta je pogodio mrežu Koena Kastelsa i stigao do šestog pogotka ove sezone, postavši tako najmlađi igrač u istoriji Bundeslige sa tolikim brojem postignutih golova.

Poljskog golgetera, takođe je vrlo uspješno odmjenio Kamerunac Maksim Čupo Moting, koji je bio strijelac drugog gola nakon što je iskoristio grešku domaće odbrane.

"Vukovi" su preko Vuta Veghorsta, koji je sjajnim udarcem u sami ugao nadmudrio golmana Manuela Nojera, smanjili na kratko na 2:1, da bi pomenuti Marsijala ponovo odveo šampiona na dva razlike.

Kod tog pogotka asistirao mu je Tomas Miler, koji je ove sezone zabilježio sjajan učinak od 17 asistencija i 13 pogodaka.

Ipak, domaći se nisu predavali već ponovo smanjili nakon što je centaršut Paula Otavija pod prečku spakovao Maksimilijan Filip - 2:3.

Do kraja je ostalo više od pola sata da domaći barem izbjegnu poraz, imali su i jednu odličnu šansu za izjednačenje preko rezerviste Žeroma Rusiliona, međutim, Francuz je bio za malo neprecizan, pa je Bajern uknjižio 21. trijumf u sezoni.

Izvor: Tanjug, AP,Marius Becker/dpa AP

Poslije pet mečeva bez poraza i tri uzastopne pobjede, zaustavljen je Ajntraht iz Frankfurta i to na teškom gostovanju u Menhengladbahu.

Borusija je deklasirala "orlove" iz Frankfurta (4:0), za koje su od prvog minuta zaigrali srpski reprezentativci Luka Jović i Filip Kostić, pogocima Matijasa Gintera u 10, Jonasa Hofmana u 60. i Ramija Bensebainija u 67. minutu.

Tačku na sigurnu i ubjedljivu pobjedu domaćina stavio je Han Volf u petom minutu sudijske nadoknade.

"Koltovi" su znalački prepustili loptu gostima, koji su imali veći posjed, ali su bili mnogo opasniji i više nego zasluženo stigli do 11. pobjede koja će im mnogo značiti u trci za plasman u evropska takmičenja.

Ajntraht je s druge strane, uprkos trećem porazu, ostao na željenoj četvrtoj poziciji koja naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.