Srbin i Vojvoda gurnuli italijanskog velikana u Seriju B: Vrijedna pobjeda Torina za opstanak!

Poslije tri godine u eliti, Parma je četiri kola prija definitivno izgubila sve šanse za opstanak u italijanskoj Seriji A.

torino-parma, serija a, 34. kolo Izvor: Tanjug, AP/Fabio Ferrari/LaPresse

Ekipa Roberta D'Aversa se u ponedjeljak pridružila Krotoneu s kojim će po okončanju sezone preseliti u niži rang jer ima 12 bodova manje i lošiju gol-razliku od Kaljarija na 19. mjestu.

TORINO - PARMA 1:0 (0:0)

Torinski "bikovi", za koje je od starta nastupio reprezentativac Srbije Saša Lukić i bio jedan od najboljih na terenu, zasluženo su osvojili vrijedne bodove na Olimpijskom stadionu u trci za opstankom.

Gol odluke pao je u 63. minutu kada je po lijevoj strani odlično prošao Argentinac Kristijan Ansaldi i u petercu pronašao Mergima Vojvodu, a igraču s "Kosova" nije bilo teško da pošalje loptu u nebranjenu mrežu - 1:0.

Torino je preko Andree Belotija imao još nekoliko sjajnih prilika, prvi put je reprezentativac Italije pogodio mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsajda, da bi potom par minuta kasnije uzdrmao stativu, pa je susret ušao u neizvjesnu završnicu.

Ipak, Parma večeras nije mogla ozbiljnije da zaprijeti golu Salvatorea Sirigua i Torino je upisao sedmu prvenstvenu pobjedu gurnuvši goste definitivno u Seriju B.

Podsjetimo, slavni klub sa "Enio Tardinija" je tokom 90-tih godina prošlog vijeka bio istinski velikan italijanskog fudbala.

"Krstaši" su tada osvojili četiri evropska trofeja (dva Kupa UEFA, Kup pobjednika kupova i Superkup Evrope) i tri pehara Kopa Italije do bankrota glavnog sponzora 2003. godine nakon čega je uslijedio strmoglav pad do posljednjeg razreda Serije D.

U eliti su se ponovo vratili 2018. godine nakon četiri sezone tavorenja po nižim ligama, a nakon okončanja aktuelne sezone, moraće preseliti u Seriju B.