"Milioneri" odigrali za sebe i velikog rivala: Sve je gotovo, deveta titula u nizu za Bajern!

Borusija iz Dortmunda savladala je ovog popodneva, u derbiju 32. kola Bundeslige, ekipu RB Lajpciga i pomogla sebi na putu ka Ligi šampiona, ali i Bajernu, koji već sad može da proslavi osvajanje titule!

bundesliga borusija lajpcig 3 2 deveta titula za bajern Izvor: Tanjug/AP Photo/Martin Meissner, Pool

I prije svoje utakmice 32. runde Bundeslige, Bajern može da se pohvali osvajanjem devete uzastopne šampionske titule!

U tome im je danas pomogao veliki rival, Borusija iz Dortmunda, koja je u derbiju 32. runde na Vestfalenu nadigrala RB Lajpcig i omogućila Bavarcima da svoj meč 32. kola, protiv Borusije iz Menhengladbaha, ali i posljednja dva kola dočeka uz sedam bodova prednosti u odnosu na finalistu DFB Pokala:

BORUSIJA D. – RB LAJPCIG 3:2 (1:0)
/Rojs 7, Sančo 51, 87 – Klosterman 63, Olmo 77/

Značajan trijumf u trci za mjestom koje vodi u evropsku elitu dortmundski "žuti" upisali su zahvaljujući kapitenu Marku Rojsu i dvostrukom strijelcu Džejdonu Sanču.

Prvi je pogađao na startu prvog, a drugi na početku i kraju drugog poluvremena, pomogavši svom timu da nastavi trku za mjestom u Ligi šampiona, ali i Bajernu koji već sad može da otvori šampanjac!

Na asistenciju petom Torgana Azara, kapiten je doveo domaće u vođstvo, a onda na startu drugog poluvremena mladi Englez poslije odlične solo-akcije "uduplao" razliku.

Nije to, ipak, slomilo Lajpcig, koji se za kratko vrijeme, u 63. i 77. minutu, vratio u egal pogocima Lukasa Klostermana nakon kornera i Danija Olma nakon pasa Hvang-Hi Čana.

Jeste, ipak, drugi gol Sanča, koji je iskoristio odličnu akciju deset minuta nakon izjednačujućeg gola gostiju.

Izvor: Tanjug/Swen Pfoertner/dpa via AP

Zlata vrijedan trijumf u trci za evro-elitom ostvario je i Volfsburg, trijumfom nad Union Berlinom (3:0), na kojem može da zahvali trostrukom strijelcu Josipu Brekalu.

Šalke je, poslije prvog poluvremena, imao dva gola prednosti na gostovanju Hofenhajmu, ali je to, ipak, ispustio u drugih 45 minuta.

Novi učesnik Cvajte poražen je rezultatom 4:2, a sve pogotke tim iz Sinshajma postigao je za samo 17 minuta, dok je Verder remijem sa Bajerom (0:0) u Bremenu dodatno zakomplikovao situaciju oko opstanka.