Prvenac Tonija Jovića u dresu Krupe i prva pobjeda nad Radnikom u istoriji za bijeg iz opasne zone! (VIDEO)

Krupa je poslije dugo vremena izvan zone ispadanja!

krupa - radnik, olimpik - mladost, plbih, 30. kolo Izvor: FK Krupa/Facebook

U okviru 30. kola m:tel Premijer lige u Krupi na Vrbasu je odigran derbi začelja, odnosno dvije posljednjeplasirane ekipe, a važne bodova u borbi za opstanak osvojili su domaći fudbaleri.

Više nego zasluženo!

KRUPA - RADNIK 1:0 (0:0)

Ništa posebno se nije dogodilo u prvih 45 minuta, nije bilo izglednijih prilika za pogotke, da bi u nastavku utakmicu odlučio napadač Toni Jović.

Nekadašnji fudbaler Borca, Zrinjskog i Širokog Brijega majstorski je u 64. minutu okrenuo svog čuvara iz Bijeljine i ljevicom poslao loptu pod prečku - 1:0.

Mladi trener Krupe Vladimir Ilić bio je prezadovoljan ostvarenom pobjedom u trci za opstankom, a posebno jer je prva u istoriji nad Radnikom.

"Jako je lijepo kada rušite neke rekorde i drago mi je što je to ova ekipa uradila. Teška utakmica na psihološkom planu koja se morala dobiti. Dominirali smo tokom cijelog meča, stvarali šanse i na kraju postigli gol. Čestitam svima u klubu zbog važne pobjede. Pokazali smo da itekako imamo šta da tražimo u narednom kolu u Mostaru", rekao je Ilić u izjavi za "TV Arena sport".

KRUPA: Kolak, Karišik, Redžić, Pavlović, Galić, Ćivić, Muminović, Vukmanović, Dujaković, Jović, Mandić.
RADNIK: Bilobrk, Simonović, Šubert, Nikić, Milenković, Mekić, Janjić, Motika, Vušurović, Jelić, Karić.

Za razliku od kanjona Vrbasa, golova nije bilo u Sarajevu, gdje je Olimpik dočekao Mladost - 0:0.

"Vukovi" su propustili dobru priliku da se eventualnom pobjedom odmaknu od opasne zone, imali su cijelo drugo poluvrijeme igrače više protiv Mladosti (isključen Anel Dedić), stvorili su dosta šansi ispred golmana Emila Velića, koji je bio apsolutni heroj ekipe iz Doboja kod Kaknja.

Branio je sve što se braniti moglo, a najvažnije i penal u 83. minutu koji je izveo Adnan Osmanović.

Olimpiku slijede dva teška gostovanja, prvo u Bijeljini, a potom i Krupi na Vrbasu, gdje će se u direktnim duelima odlučivati o opstanku, da bi na kraju igrali protiv Sarajeva, dok je Mladost sa današnjim bodom stigla na korak od nastupa i naredne sezone u bh. eliti. .

OLIMPIK: Hadžić, Milović, Horić, Isić, Perišić, Gavrić, Čurjurić, Kruz, Karić, Šišić, Osmanović.

MLADOST: Velić, Alić, Žulj, Šabanović, Begić, Jahić, Dejanović, K. Handžić, Dedić, Hiroš, Hadžić.