Sančo i Holand raznijeli RB Lajpcig i novog trenera Bajerna: Borusija osvojila peti trofej u Kupu Njemačke! (VIDEO)

Borusija Dortmund je pobjednik Kupa Njemačke za sezonu 2020/21.

kup njemačke, finale, borusija dortmund - rb lajpcig Izvor: Profimedia

Borusija Dortmund je osvojila DFB pokal!

"Milioneri" su na krilima dvostrukih strijelaca Džejdona Sanča i Erlinga Holanda u finalnoj utakmici na Olimpijskom stadionu u Berlinu deklasirali RB Lajpcig rezultatom 4:1 (3:0) i po peti put u klupskoj istoriji podigli trofej DFB Pokala.

Izabranici trenera Edina Terzića su od starta žestoko krenuli u svom 10. finalu u istoriji kluba i već poslije prvog poluvremena riješili pitanje pobjednika.

Najprije je Džejdon Sančo otključao mrežu golmana Petera Gulačija majstorskim udarcem sa ivice kaznenog prostora, potom je Erling Holand "raznio" Upamekana, koji se odbio kao od stijene a norveški centarfor plasirao loptu u suprotni ugao i stigao do 38. pogotka u sezoni u svim takmičenjima.

Prije samog odlaska na odmor, Sančo je svojim drugim golom u finalu zapečatio sudbinu lajpciškog tima ušetavši se u gol poslije kontranapada kao na malom fudbalu.

Izvor: Tanjug, AP, Jan Woitas/Pool

U nastavku su izabranici Julijana Nagelsmana krenuli na sve ili ništa, stvorili su nekoliko odličnih šansi već na samom početku drugog dijela, ali do 71. minuta nisu uspjeli da smanje.

Tada je projektil odapeo Dani Olmo i "pocijepao" mrežu Romana Birkija da bi tri minuta prije kraja Holand postavio konačnih 4:1, svojim drugim pogotkom u finalu.

Ovo je prvi trofej za Borusiju poslije četiri godine kada su u finalu bili bolji od Ajntrahta iz Frankfurta (2:1). Pehar su podizali još i u sezonama 1964/65, 1988/89 i 2011/12.

A u ovosezonskoj kampanji su redom pobjeđivali Duizburg (0:5), Braunšvajg (0:2), Paderborn (3:2), Borusiju Menhengladbah (0:1), Holštajn Kil (5:0) i na kraju RB Lajpcig.