hrvatska u nokaut fazi evropskog prvenstva 2021

Izbacili su Srbiju, mučili Hrvatsku, ali dosta je čuda! Luka Modrić čarolijom spriječio senzaciju, za pobjedu i prolaz!

Kada je bilo najteže, Luka Modrić je pokazao kakav je majstor! Golčina, pa asistencija za pobjedu - Hrvatska ostaje na Evropskom prvenstvu!

hrvatska u nokaut fazi evropskog prvenstva 2021 Izvor: Tanjug/EPA Pool/Robert Perry

Reprezentacija Škotske unaprijed je mnogima u Srbiji smučila aktuelno Evropsko prvenstvo, iznenađujuće izbacivši srpski tim u utakmici odluke prošle jeseni.

Večeras je bila na rubu novog iznenađenja, ali su Hrvati ipak imali u svom timu majstora - Luku Modrića.

Čarobnjak iz Zadra je pri neriješenom rezultatu spektakularno dao gol "spoljnim" dijelom kopačke za 2:1 u 62. minutu, a onda je asistirao Ivanu Perišiću iz kornera za konačnih 3:1 u 77. minutu i za muk u Glazgovu.

Ovako je izveo čaroliju:

Hrvatska je u ovoj utakmici morala da pobijedi - i pobijedila je.

Istovremeno, Engleska je na Vembliju savladala Češku 1:0 golom Rahima Sterlinga na asistenciju Džeka Griliša. Na taj način, "nacrtan" je konačni izgled tabele Grupe D, iz koje će tri ekipe u sljedeću rundu, dok Škoti završavaju takmičenje.

Engleska 7 bodova, Hrvatska 4, Češka 4, Škotska 1 bod.

Hrvatska će u osmini finala igrati protiv drugoplasiranog u Grupi E, gdje su Švedska (4), Slovačka (3), Španija (2) i Poljska (1 bod).

Englezi u sljedećoj rundi igraju protiv drugoplasiranih iz Grupe F, gdje su Francuska (4), Njemačka (3), Portugal (3) i Mađarska (1 bod).

22:56

Standings provided by SofaScore LiveScore

22:54

Kraj utakmica!

Hrvatska je pobedila Škotsku 3:1 i eliminisala je sa Evropskog prvenstva, a ujedno se plasirala u nokaut fazu. Za to vreme, Engleska je na Vembliju pobedila Češku 1:0!

Izvor: Tanjug/AP/Pool Reuters/Lee Smith

22:47

Perišić stavlja tačku - 3:1 za Hrvatsku!

Ivan Perišić odlučuje pitanje pobednika - 3:1 za Hrvatsku!

Modrić je u 77. minutu centrirao iz kornera, a tamo je odlični Perišić skočio kada je trebalo i glavom poslao loptu u mrežu za pobedu Hrvata i plasman u nokaut fazu Evropskog prvenstva.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Robert Perry, Pool

22:20

Luka Modrić - GOLČINA!

Kakav gol najboljeg hrvatskog igrača. Kakva čarolija!

Spoljnim delom stopala udario je loptu na ivici kaznenog prostora i spektakularno vratio Hrvatskoj vođstvo u 62. minutu!

Ovako je izveo magiju!

Izvor: Tanjug/AFP Pool/Andy Buchanan

22:00

Ovako je Škotska izjednačila - golčina!

21:50

IZJEDNAČENJE! Hrvatska je ispustila vođstvo!

Škotska je izjednačila, a strelac je Kalum Mekgregor - 1:1!

Hrvati su u gužvi izbacili loptu samo do ivice svog kaznenog prostora, a Mekgregor je tamo sačekao i snažnim udarcem savladao golmana Dominika Livakovića!

Stadion je eksplodirao u 42. minutu!

21:27

Žestoka borba u Glazgovu!

21:21

Poveli su i Englezi na Vembliju!

Hitri napadač "Albiona" doveo je Engleze u vođstvo protiv Češke na Vembliju - 1:0!

Asistent je bio odlični Džek Griliš!

Izvor: Tanjug/AP/ Neil Hall/Pool EPA

21:19

Hrvatska vodi! Vlašić!

Sjajni hrvatski napadač Nikola Vlašić (24) iskoristio je prvu šansu svog tima - 1:0 u 17. minutu!

Napadač moskovskog CSKA prihvatio je loptu u šesnaestercu, a defanzivci su bili predaleko da reaguju. Za nekadašnjeg bisera Hajduka iz Splita, to je bio poklon!