Srušili austrijske Srbe i dva rekorda! Italijani na EURU pišu istoriju, oborili brojke koje su sami postavili

Fudbaleri Italije protiv selekcije Austrije oborili su dva svjetska rekorda.

italija 31 utakmicu bez poraza euro 2020 Izvor: Tanjug/Frank Augstein/AP Pool

Ne samo da su prošli u četvrtfinale, već su ponovo napisali novu stranicu istorije.

Fudbaleri Italije uz dramu slavili su protiv Austrije rezultatom 2:1, nakon produžetaka, ali osim plasmana dalje pobjeda im je donijela još nešto!

Pao je rekord po broju minuta bez primljenog gola! Time što Austrijanci tokom 90 minuta nisu uspjeli da zatresu mrežu, Italijani su oborili rekord iz perioda od 1972. do 1974. godine i to rekord koji je uspostavila njihova selekcija.

Posljednji gol ova reprezentacija primila je od Holandije u oktobru prošle godine, da bi tek u drugom produžetku sa Austrijom mrežu "azura" zatresao Saša Kalajdžić.

Takođe, Italijani su srušili rekord kada se računaju utakmice bez poraza. Oborili su rekord takođe svoje selekcije iz perioda Drugog svjetskog rata i završili 31. utakmicu bez poraza.