Biće dramatično i na susretu dva ujednačena tima.

LUDNICA U 120. MINUTU - ZNAMO SVE UČESNIKE ČETVRTFINALA: Stative, prečke i neverovatan gol za meč protiv Engleske! Izvor: Tanjug/Andy Buchanan, Pool via AP

Znamo sve učesnike četvrtfinala na Evropskom prvenstvu! Poslednji su kartu za taj deo takmičenja obezbedili Ukrajinci, nakon 120. minuta fudbala i gola koji je postignut u poslednjim sekundama veoma uzbudljivog meča protiv Švedske.

Četa Andreja Švečenka zasluženo je stigla među osam najboljih timova na kontinentu, iako su Šveđani bili blagi favoriti pred ovaj okršaj. Ukrajinci će u narednoj fazi pokušati da naprave senzaciju i eliminišu Englesku, čiji navijači svoj tim već vide u finalu, nakon što su danas savladali Nemce.

Meč Švedske i Ukrajine u Glazgovu bio je na momente izuzetno interesantan, posebno u finišu prvog poluvremena.

Ukrajinci su stigli do prednosti preko neverovatno rasploženog Zinčenka, koji je uhvatio sjajan šut i ''probušio'' odbranu Švedske. Ipak, prednost nije dugo trajala, pošto je Forsberg, najbolji pojedinac ovog susreta, revanširao.

Čovek koji je kasnije pogodio stativu i prečku doneo je u 42. minutu izjednačenje i nadu Šveđanima da mogu u četvrtfinale.

Gledali smo ''uspavanku'' većim delom drugog poluvremena, ali i tokom produžetaka, pa je tako najbitniji detalj u dodatnih 30 minuta igre bio crveni karton. Zaradio ga je danijelson zbog faula nad rezervistom Besedinom, koji je morao da napusti teren nakon dobijenog udarca.

Brojčani prednost Ukrajinci koriste tek kad su svi pomislili na penale. U poslednjim sekundama meča Zinčenko je pronašao Dovbika, koji sa nekoliko metara loptu šalje u gol. Bio mu je to prvi pogodak za reprezentaciju, a teško da je mogao da izabere bolji momenat.

23:35

KRAJ - Ovo su svi četvrtfinalni parovi Evropskog prvenstva!

Belgija - Italija
Švajcarska - Španija
Ukrajina - Engleska
Češka - Danska!

23:32

GOOOOOOOOOOOOOL - Dovbik, 1:2!

120+1. minut - Nećemo gledati penale!

U poslednjim skeundama meča Ukrajina je iskoristila brojčanu prednost, a mladi Dovbik postiže prvi gol u dresu reprezentacije. Zinčenko ga je idealno uposlio sa levog boka, a on loptu sproveo u mrežu za četvrtfinale Evropskog prvenstva.

23:13

Kraj prvog produžetka!

Nismo videli mnogo dobrog fudbala i praktično su jedine stvari vredne pomena povreda Besedina koji je morao van igre i isključenje Danijelsona zbog tog prekršaja. Ostaje nam još 15 minuta fudbala, pa možda i penalu u poslednjem meču osmine finala.

23:02

Crveni karton!

100. minut -Isključenje za defanzivca Švedske Danijelsona, koji je veoma grubo startovao u finišu prvog produžetka. Sudija je zbog faula nad Besedinom prvo pokazao žuti karton, a nakon gledanja snimka promenio odluku.

Izvor: Profimedia

22:53

Igra se!

91. minut - Gledamo još 30 minuta, da saznamo poslednjeg učesnika četvrtfinala!

22:49

Kraj - Idemo u produžetke!

Rezultat sa poluvremena i dalje je na snazi. Zinčenko na jednoj, a Forsberg na drugoj strani, pogodili su za svoje nacionalne timove.

Moglo je da bude još golova, posebno zbog čak tri šuta koja su pogodila okvir gola, ali pobednika ne znamo. Igraće se produžeci u Glazgovu.

22:38

Još 10 minuta!

81. minut - Bližimo se produžecima, pošto su se u dosadašnjem delu meča po jednom tresle mreže na obe strane terena.

22:26

Prečka!

69. minut - Razigrao se Emil Forsberg, ali nema sreće. Dao je gol, pogodio stativu, a sada i prečku!

Nemoćan je bio golman Ukrajine, samo je gledao kako ga okvir gola ovog puta čuva i ostavlja nerešen rezultat na meču.

Izvor: Tanjug/Andy Buchanan, Pool via AP

22:17

Prva izmena!

61. minut - Školski, Andrej Ševčenko menja nakon sat vremena igre. Ruslan Malinovski je na terenu umesto Šaparenka, koji je odigrao prilično dobro u prvih 60 minuta fudbala.

22:16

Rasplamsalo se!

Gledamo sve bolji meč Šveđana i Ukrajinaca. Sada oba tima ulaze u šanse, kao da su gardovi sa početka utakmice spušteni.

22:13

Stativa, drugi deo!

57. minut - Na drugoj strani odmah odgovara Emil Forsberg! I on je pogodio okvir gola, pa ostaje 1:1 u Glazgovu!

22:12

Stativa!

55. minut - Jarmolenko je sjajno vukao loptu po desnom boku, odigrao povratnu loptu na ivicu kaznenog prostora, a odande je Sivčuk šutirao i pogodio stativu švedskog gola. Čini se da Olsen ne bi tu mogao mnogo da je bio malo precizniji...

22:02

Drugi deo igre!

46. minut - Nije bilo promena na poluvremenu, a nastavljen je susret koji će pobednika poslati na engleze u četvrtfinalu!

21:52

Pogledajte fotografije sa meča!

Poluvreme je u Glazgovu, gde se igra poslednji meč osmine finala. Tokom prvih 45 minuta košarke Šveđani i Ukrajinci su postigli po gol, a vi pogledajte kako je meč izgledao u slikama:

21:45

GOOOOOOOOOOL - Forsberg, 1:1!

43. minut - Evo izjednačenja. Emil Forsberg je izjednačio u najbitnijem momentu meča, mnogi bi rekli. Uvek je važno postići gol pred odlazak na odmor, jer će se sada nervoza uvući i u redove Ukrajine.

21:29

GOOOOOOOOOOL - Zinčenko, 0:1!

27. minut - Uspeli su! Konačno je Ukrajina uspela da probije blok, Zinčenko je na drugoj stativi dočekao loptu i sjajnim udarcem ''probušio'' Robina Olsena, kom nisu mnogo pomogli defanzivci koji su prespavali akciju...

Izvor: Tanjug/Pool AFP/Andy Buchanan

21:26

Mirno...

24. minut - Očekivano, ova utakmica nema tempo kakve su imale neke druge u osmini finala. Šveđani tačno znaju kako treba da se pozicioniraju u odbrani, pa posed koji Ukrajina ima nije rezultirao šansama!

21:12

Olsen!

11. minut - Sjajna intervencija švedskog čuvara mreže Robina Olsena, koji je paradom u desno zaustavio najbolji udarac u dosadašnjem delu meča. Probao je Roman Jaremčuk, ali nije pogodio.

21:02

Počinjemo!

1. minut - Utakmica Švedske i Ukrajine je počela, a mi ćemo saznati poslednjeg učesnika četvrtfinala.