"Prvo poluvrijeme ispod nivoa!" Maksimović nakon remija na Grbavici: Možemo da budemo zadovoljni bodom

U derbiju prvog kola m:tel Premijer lige BiH, Željezničar i Borac su remizirali rezultatom 1:1

željezničar borac 1 1 izjave Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Željezničar i Borac remizirali su rezultatom 1:1 u prvom velikom derbiju u novoj premijerligaškoj sezoni.

Poveo je podmlađeni tim sa Grbavice golom Petra Boje u 43. minutu, ali je Borac do boda odveo ex-fudbaler Željezničara Enver Kulašin, pogotkom u 88. minutu.

"Utisak je fenomenalan, publika, pravi derbi... U prvom poluvremenu definitivno nismo bili dobri. Pred ovu utakmicu smo odlučili da izrotiramo ekipu poslije jako teške utakmice protiv Kluža, ali smo u tom dijelu igre apsolutno bili ispod nivoa. Pravili smo taktičke greške, osnovne greške u predaji, 'Željo' nas je čekao, mi smo žurili kao da treba da riješimo utakmicu u prvih 15 minuta, apsolutno zakazali... U pauzi smo izvršili korekcije, u drugom poluvremenu je to bilo kako treba i sa te strane možemo da budemo zadovoljni. Na kraju, mislim da je ovo realan rezultat iako je utisak da je 'Željo' bio svježiji danas. Okrećemo se sada pripremi evropske utakmice koja je sada prioritet. Možemo na osnovu prikazano da budemo zadovoljni bodom na kraju", rekao je za TV Arena sport nakon meča trener Borca Marko Maksimović.

U odsustvu Tomislava Ivkovića, ekipom Željezničara je sa klupe komandovao Haris Alihodžić.

"Vidjeli ste da su ovi momci, ja ću reći omladinci jer su u početnom sastavu bila tri juniora a na klupi četiri, odigrali borbeno svih 90 minuta i svaka im čast na tome. Borili su se do posljednje kapi znoja. Moram da kažem da je Željezničar bio puno, puno bliže pobjedi. U prvom poluvremenu smo nadigrali ekipu Borca. Ulaskom Gorana Zakarića u drugom poluvremenu, Borac je igrao nešto bolje, ali nije imao nijednu ozbiljnu priliku izuzev ove na kraju koju su uspjeli da iskoriste i tako izjednače. Hvala našem 12. igraču, navijačima, uvijek je Grbavica bila hram fudbala i vjerujemo u njihovu podršku i u narednoj utakmici", poručio je Alihodžić.

U drugom kolu, Borac će ugostiti Leotar, dok će Željezničar u goste Tuzla sitiju.