Veležu poništena dva gola, ne i treći: Promašen i penal, ali osvojena tri boda protiv povratnika u ligu

Mostarci dominirali i zasluženo slavili protiv Posušja.

velež - posušje 2:0 premijer liga bih 1. kolo Izvor: Promo/FK Velež

Iako su gosti zaprijetili već u drugom minutu, kada se Begić našao u sjajnoj prilici, ali nije uspio da matira Kačavendu, Velež je dominirao tokom skoro cijelog meča i zasluženo stigao do trijumfa nad Posušjem.

Istina, povratnik u m:tel Premijer ligu BIH pružio je dostojan otpor na stadionu "Rođeni", ali su Mostarci teško, ali ipak zasluženo, upisali prvi trijumf u sezoni.

VELEŽ - POSUŠJE 2:0 (0:0)
/Georgijević 50, Brandao 86/

Imao je Velež terensku inicijativu u prvom dijelu, čak postigao i dva gola, ali su oba pogotka Zubanovića i Georgijevića poništena zbog ofsajda. A onda je već na startu nastavka trener Feđa Dudić odlučio da na teren umjesto Isića pošalje Brandaa i Brazilac mu se ekspresno odužio.

Georgijević je u 50. minutu ovaj put uspio iskoristiti proigravanje Brandaa i postići regularan gol, za vođstvo "rođenih".

Moglo je u u 81. minutu sve biti gotovo u Mostaru. Čak dvojica fudbalera Veleža pala su u kaznenom prostoru gostiju, sudija Šehović dosudio je penal, koji je u 2:0 nije uspio da pretvori Brandao. Loše je šutirao, tačnije Baćak ga je odlično pročitao i odbranio mu šut.

Brandao promašio penal
Izvor: Promo/FK Velež

Ipak, iskupio se samo pet minuta kasnije, kada je bio mnogo precizniji i matirao Baćka za konačnih 2:0 i najubjedljiviju pobjedu u prvom kolu nove sezone domaćeg prvenstva.

Velež će tako u odličnoj atmosferi dočekati predstojeći meč u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu protiv grčkog AEK-a, koji je na programu u četvrtak.

VELEŽ: Kačavenda, Zubanović (46. Ćosić), Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Anđušić, Ovčina, Georgijević, Isić (46. Brandao), Radovac. Trener: Feđa Dudić.

POSUŠJE: Baćak, J. Barišić, T. Barišić (46. Vranjić), Bešlić, Landeka, Begić, Krišto, Brekalo, Lučić, Lauš, Vukoja. Trener: Denis Ćorić.