Čuka gazi u Evropi! "Brđani" sve riješili za 16 minuta: Prvo sjajna akcija, pa penal - za ekspresan prolazak dalje!

Čukarički je sve riješio za 16 minuta - penal i sjajna akcija za prolazak dalje u Evropi!

čukarički prošao u konferencijskoj ligi Izvor: MN PRESS

Čukarički je u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Konferencija! "Brđani" su savladali Sumgait na gostovanju sa 2:0 i tako vrlo sigurno prošli dalje.

Dva brza gola u prvom poluvremenu sve su riješila već poslije pola sata igre, a u narednom kolu srpskog predstavnika čeka bolji iz dvomeča Hamarbija i Maribora.

SUMGAIT - ČUKARIČKI 0:2 (0:2)
/N'Dijae 10, Docić 16 (pen)/

Odmah je bilo jasno da ćemo vidjeti bolji Čukarički nego u prvom meču, a prvi gol je pao poslije sjajnog duplog pasa Kajevića i Mijailovića. Centralni vezista je centrirao, a N'Dijaeu nije bilo teško da sa pet metara zakuca loptu u mrežu glavom.

Već šest minuta kasnije sjajno je driblao Aleksa Janković, oboren je u protivničkih 16 metara, a onda je sviran penal. Marko Docić je bio vrlo siguran i postavio konačnih 2:0.

Do kraja meča Čukarički je kontrolisao meč, ostavio je domaćina bez šanse za gol, a srpski tim je nekoliko puta ozbiljno zaprijetio, ali nisu uspjeli da još jednom zatresu mrežu protivnika.

Ipak 16 minuta sa starta bilo je više nego dovoljno za prolaz dalje, a sada se čeka rival, bolji iz duela Hamarbija i Maribora.