Oslabljeno Sarajevo odnijelo bodove iz Prijedora: Gol i autogol dovoljni za siguran trijumf

Povratnik u premijerligaško društvo i dalje bez pobjede pred svojim navijačima.

rudar prijedor - sarajevo 0:2 premijer liga bih 4. kolo Izvor: Promo/FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva upisali su drugi gostujući trijumf u sezoni.

Nakon što su porazili Posušje u drugom kolu rezultatom 2:0, istim rezultatom okončali su i dvoboj sa Rudar Prijedorom na prijedorskom Gradskom stadionu.

RUDAR PRIJEDOR - SARAJEVO 0:2
/Bagarić 23, Mandić 39 ag/

Šampion Republike Srpske tako ni u drugom meču pred svojim navijačima nije uspio doći do slavlja (1:1 sa Širokim Brijegom u drugom kolu).

Iako su u Prijedoru nastupili veoma oslabljeni, bez suspendovanog Dupovca, povrijeđenog Fanima, te Velkoskog, Lazića, Ševelja i Oremuša, koji imaju probleme sa radnom dozvolom, Sarajlije su stigle do trijumfa, iako su i domaći imali svoje prilike.

Ipak, nisu ih iskoristili. Jakupović i Santos su prijetili, ali Bagarić zatim pogodio za vođstvo "bordo" tima sredinom prvog dijela igre.

To nije bio kraj u prvom poluvremenu, jer su gosti u 39. minutu postigli još jedan gol. Tačnije, Prijedorčani su zatresli sopstvenu mrežu. Bodul je uputio loptu iz slobodnog udarca, Mandić je loše reagovao glavom i prevario Šćekića za, ispostaviće se, konačnih 0:2.

U nastavku je viđena poprilično izjednačena igra, domaći nisu uspjeli doći bar do počasnog gola, tim Gorana Sablića s druge strane djelovao je sigurno u odbrani, te je na kraju. zabilježio izuzetno vrijedan trijumf.

RUDAR PRIJEDOR: Šćekić, Pekija, Pavlović (60. Sadiku), Santos (72. Gavranović), Burazor (60. Smajić), Mandić (72. Sajak), Dojčinović, Amoa, Zekanović, Jakupović (60. Knežević), Redžić. Trener: Nikica Milenković.

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Hebibović (64. Imamović), Đokanović, Bodul (74. Salčin), Ramić (85. Trako), Bagarić (74. Ahmetović), Palić, Kurdić, Kobiljar (64. Cmiljanić). Trener: Goran Sablić.