posušje - borac 1:0 premijer liga bih 4. kolo uživo mondo

Povratnik u premijerligaško društvo šokirao je aktuelnog šampiona i nanio mu prvi prvenstveni poraz u sezoni.

posušje - borac 1:0 premijer liga bih 4. kolo uživo mondo Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

Bezidejni fudbaleri Borca doživjeli su prvi prvenstveni poraz u novoj sezoni.

Tim Zorana Milinkovića odigrao je izuzetno loših 90 minuta na stadionu "Mokri dolac", što je fudbaleri Posušja znali da kazne i dođu do minimalnog, ali potpuno zasluženog trijumfa.

POSUŠJE - BORAC 1:0 (1:0)
/D. Begić 44/

Protiv tima koji se vratio u bh. elitu, a koji je do danas imao tri vezana poraza i gol-razlika 0:6, Banjalučani nisu uspjeli da stvore niti jednu ozbiljnu priliku, te su na kraju morali da čestitaju boljem.

Trenutak odluke viđen je u 44. minutu, kada je Dominik Begić pobjegao odbrani Borca i matirao Nikolu Ćetkovića.

Borac je imao šansu da dođe bar do boda, s obzirom da su domaći u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena ostali sa igračem manje. Naime, Tino-Blaž Lauš morao je, zbog udaranja laktom protivničkog igrača i drugog žutog kartona, prije vremena na "hlađenje".

Međutim, igrački suficit "crveno-plavi" nisu uspjeli da iskoriste. Izostao je pritisak, agresivni domaćin stajao je mnogo bolje na terenu, a onda su u 66. minutu snage na terenu izjednačene.

Đorđe Milojević kao posljednji igrač odbrane faulirao je protivnika, pa je i njemu arbitar Zoran Grbić pokazao put u svlačionicu.

U igri 10 na 10 bolje su se snašli domaći. Uspjeli su da sačuvaju vođstvo, bili bliži drugom golu nego Banjalučani izjednačenju, te su potpuno zasluženo na kraju stigli do slavlja.

Očigledno u taboru Borca nešto ne štima. Ni promjena trenera očigledno nije donijela pozitivan šok, pa je šampion i dalje bez trijumfa u domaćem prvenstvu.

Poslije dva remija, doživljen je prvi poraz, treba dodati da je odgođen duel sa Tuzlom siti, pa se Borac uz utakmicu manje nalazi pri samom dnu tabele.

Problem više za "crveno-plave" je to što će u narednom kolu na banjalučkom Gradskom stadionu ugostiti zahuktali Zrinjski.

POSUŠJE: Baćak (80. Galić), Barišić, Vranjić (72. Ilinković), Bešlić (72. Leko), Landeka, D. Begić (72. Blagojević), Krišto, Stipić, Lučić, Lauš, Vukoja (59. L. Begić). Trener: Denis Ćorić.

BORAC: Ćetković, Jovanović, Ćorić, Begić (60. Vojnović), N. Dujaković (75. Čavić), Subić, Lukić (60. Moraitis), Vranješ, Meleg (75. Mols), Milojević, Zakarić (60. Vušurović). Trener: Zoran Milinković.

Detalje meča potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA...

PORAZ POSLIJE SKORO 15 GODINA

Fudbaleri Borca doživjeli su prvi poraz od Posušja poslije skoro 15 godina. Prethodno je hercegovački tim slavio 12. novembra 2006. godine 4:1, poslije čega su Banjalučani naredna tri duela riješili u svoju korist, i to bez primljenog gola (3:0, 4:0, 3:0). Podsjetimo da se od 2009. godine Posušje i Borac nisu sastajali u bh. eliti.

18:53

90' - Kraj u Prijedoru, pobjeda Sarajeva 2:0

18:49

90+1' - Još jedan pokušaj domaćih

U prvom od sedam minuta nadoknade još jedan pokušaj Posušja, ali Ilinković šutira preko gola.

18:48

90' - Sedam minuta nadoknade

Isteklo je regularnih 90 minuta, igraće se još dodatnih sedam.

18:46

88' - Zamalo 2:0

Luka Begić je bio u prilici da riješi sve, ali nije pogodio. Ostaje 1:0.

18:42

84' - Moraitis u Galića!

Konačno šansa za Borac. Moraitis je šutirao, ali pravo u Galića, koji iz drugog pokušaja hvata loptu.

18:40

80' - Baćak ne može nastaviti meč

Golman Posušja Baćak moraće van igre zbog povrede, mijenja ga Galić.

18:34

77' - Bez prilika

Bezidejna igra gostiju, nikako da dođu do prilike za gol. Domaći se odlično brane i na pragu su prvog ovosezonskog trijumfa.

Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

18:31

70' - Pokušaj Vranješa

Kombinovali su Moraitis i Vranješ, kapiten Borca na kraju je šutirao, ali nije bio precizan.

18:17

72' - Mijenjaju i domaći

Nova tri igrača su na terenu i u sastavu Posušja. Bešlića, Vranjića i Begića zamijenili su Leko, Ilinković i Blagojević.

18:17

66' - Isključen i Milojević

Snage su sada izjednačene.

Defanzivac Borca Đorđe Milojević zaradio je direktan crveni karton, nakon što je kao posljednji igrač odbrane srušio protivnika i sudija Grbić poslao ga je na hlađenje.

18:17

59' - Prva izmjena na utakmici

Povrijeđenog Vukoju u timu Posušja mijenja Luka Begić.

18:16

58' - Žuti karton i za Dominika Begića

Namjerno igranje rukom strijelca jedinog gola Dominika Begića, novi žuti karton za Posušake.

18:09

50' - Domaći ponovo prijete

Iako su u finišu prvog dijela igre ostali sa igračem manje, na početku nastavka fudbaleri Posušja dominiraju i prijete golu Ćetkovića.

18:03

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Nema izmjena.

17:49

45' - Poluvrijeme i u Prijedoru

Sarajevo vodi 2:0 protiv Rudar Prijedora poslije prvih 45 minuta.

17:46

39' - Novi gol u Prijedoru!

Sada je 0:2 u Prijedoru. Mandić je postigao autogol.

17:45

45+4' - Kraj prvog poluvremena

Uzbudljivih 45 minuta u Posušju, domaći vode, ali će u drugom poluvremenu igrati bez isključenog Lauša.

17:43

45+2' - Crveni karton!

Drugi žuti, odnosno crveni karton za fudbalera Posušja Lauša, koji je laktom u vazdušnom duelu udario Dujakovića, te zaradio drugu javnu opomenu. Domaćin će cijelo drugo poluvrijeme igrati sa igračem manje.

17:40

44' - GOOOL!!! Posušje vodi 1:0!

Begić je pogodio, domaćin postiže gol u finišu prvog poluvremena.

Ostao je fudbaler Posušja sam, zaboravila je na njega odbrana Borca, što je iskoristio da matira Ćetkovića.

Vrijedi istaći da je ovo bio prvi pogodak za fudbalere Posušja od povratka u m:tel Premijer ligu BiH, tek u četvrtoj utakmici.

17:38

43' - Žuti karton i za Vukoju

Nervozni su domaći fudbaleri, već četvrti žuti karton za njih. Sada je opomenut Vukoja.

17:38

42' - Nema prilika

Finiš prvog poluvremena, prilika, ali ni golova nema i dalje.

17:32

36' - Sjajan šut Vukoje

Fenomenalan udarac Vukoje sa 30-ak metara, ali lopta odlazi malo iznad prečke gola Borca.

17:30

34' - Opasan napad Posušja bez završnice

Dobra akcija sada domaćih, ali izostao je šut. Sve su Posušaci dobro uradili, stigli do kaznenog prostora Borca, ali nisu uspjeli da šutiraju.

17:26

23' - GOL U PRIJEDORU

Sarajevo golom Bagarića vodi protiv Rudar Prijedora.

17:26

30' - Šut u okvir gola, Ćetković siguran

Konačno šut u okvir gola, ali nije tu bilo jačine. Ćetković je bez problema odbranio udarac domaćeg napadača.

17:23

27' - Sudijski tajm-aut

Izuzetno je sparno u Posušju, temperatura je oko 37 stepeni Celzijusa, pa je arbitar Grbić sada dozvolio igračima da se osvježe.

I dalje bez većih uzbuđenja na stadionu "Mokri dolac".

17:16

20 - Treći žuti karton

I Bešlić je "požutio". Sve više primjedbi na suđenje Grbića od strane domaćih.

17:11

14' - Vranješ direktno u golmana

Pokušao je sada i Vranješ, ali njegov šut iz slobodnog udarca ide pravo u golmana Posušja.

17:09

13' - Novi žuti karton za domaće

Oštra igra fudbalera Posušja, sudija Grbić bio je primoran da pokaže još jedan žuti karton. Poslije Landeke, opomenut je i Lauš.

17:04

8' - Ponovo prijete "crveno-plavi"

Lukić je sada pokušao da proigra Vranješa, ali lopta je otišla predaleko od kapitena Borca, koji je ipak uspio da uputi šut, ali nije bilo problema za Baćka.

17:02

6' - Prilika za Borac

Mogla je ovo biti dobra prilika za Borac, ali je loptu ispred Zakarića uspjela da izbaci odbrana Posušja. Prvi korner za goste, a odmah zatim i drugi. Ipak, nakon svega, nema opasnosti po gol Posušaka.

17:01

5' - Odmah žuti karton

Zbog oštrog starta na sredini terena, u sudijsku bilježnicu upisan je iskusni fudbaler Posušja Landeka.

17:01

3' - Prva poluprilika

Vranjić je prvi pokušao da zaprijeti golu Ćetkovića, ali lopta je otišla visoko preko gola Ćetkovića.

16:56

1' - Počela je utakmica u Posušju

16:48

Lukić starter poslije osam mjeseci

Jovo Lukić vraća se u startnu postavu Borca nakon skoro osam mjeseci. Mladi napadač posljednji put među prvih 11 igrača bio je na utakmici sa Tuzla sitijem 13. decembra prošle godine.

16:40

Poznati su sastavi:

15:57

Danas tri meča

Osim duela u Posušju, od 17 časova Rudar Prijedor će ugostiti Sarajevo, dok od 19 časova 4. kolo zatvaraju Radnik i Velež.

15:43

Dobro došli na MONDO live...

UKRATKO

• Učinak Posušja - 0-0-3 GR 0:6
  • Učinak Borca - 0-2-0 GR 1:1
  • Posljednji meč ovi rivali odigrali su 9. maja 2009. kada je Borac kao gost slavio 3:0.
  • Na tri posljednja međusobna duela slavio je Borac, bez primljenog gola (3:0, 4:0, 3:0)
  • Posušje i Borac na 10 dosadašnjih međusobnih susreta nisu odigrali niti jednom neriješeno.