Inter i Inzagi krenuli furiozno: Sjajan start novajlija - po gol i asistencija za Džeku i Čalhanoglua!

Aktuelni šampion bez ikakvih problema slavio pred svojim navijačima protiv Đenove. Raspoložen i Filip Đuričić u trijumfu Sasuola.

inter đenova 4:0 serija a 1. kolo debi edina džeke gol i asistencija Izvor: MATTEO BAZZI/ANSA

Sjajan start za debitante u Interu Edina Džeku Hakana Čalhanoglua, ali i trenera Simonea Inzagija.

"Nerazuri" su u prvom meču sezone u Seriji A veoma lako porazili Parmu 4:0 (2:0), a Turčin i Bosanac na debiju su upisali po gol i asistenciju.

Sve je bilo riješeno već nakon 15-ak minuta meča na "Đuzepe Meaci", a domaći su poveli već u 6. minutu.

Odličan centaršut iz kornera uputio je Čalhanoglu, Milan Škrinjar bio je najviši u skoku i pogodio za 1:0. Slovak je tako postao prvi defanzivac "nerazura" nakon punih 10 godina koji je postigao uvodni gol u sezoni. Prije njega učinio je to Lusio 2011. godine, protiv Udinezea.

Čalhanogluov debi za Inter nije mogao proći bolje.

Osam minuta nakon asistencije, upisao je i gol. I to na dodavanje još jednog debitanta, Džeke, koji je ovog ljeta u tabor aktuelnog šampiona stigao iz Rome.

Probudili su se zatim gosti iz Đenove, zaprijetili par puta, ali nedovoljno da postignu bar utješni gol.

Arturo Vidal ušao je u igru u nastavku, pogodio za 3:0, da bi se u finišu i Džeko upisao u strijelce.

U 88. minutu postavio je konačnih 4:0, te tako u jubilarnom 200. meču u Seriji A pokazao da će biti veliko pojačanje za Inter.

Đenova tako ni u sedmoj utakmici u nizu nije uspjela da zatrese mrežu Intera. U isto vrijeme, "nerazuri" su postigli čak 24 gola.

Izvor: EPA/EMANUELE PENNACCHIO/ANSA

Sasuolo je slavio u gostima protiv Verone 3:2, a raspoložen je bio Filip Đuričić.

U prvom poluvremenu asistirao je Đakomu Raspadoriju, a onda se u nastavku upisao i u strijelce.

Dvostruki strijelac za Veronu bio je Matija Zakanji, a asistent kod drugog potgotka bio mu je Darko Lazović.