Zanimljive utakmice u elitnom takmičenju.

Barselona na koljenima, Juventusu derbi! Iznenađenja u Ligi šampiona - Benfika pregazila Katalonce, Čelsi pao u Torinu Izvor: Profimedia

Spektakl u Ligi šampiona je nastavljen. U utorak su viđeni neki fantastični mečevi, a ljubitelji fudbala su mogli da uživaju i danas u mečevima kojima je završeno drugo kolo elitnog takmičenja.

Najveću pažnju privukao je derbi u Torinu, ali su na drugim mečevima golgeteri bili znatno bolje raspoloženi, dok je Barselona nastavila da tone.

U Italiji je Juventus savladao Čelsi (1:0). Jedini pogodak postigao je Federiko Kjeza i to u 10. sekundi drugog poluvremena. Najbrži gol u drugom dijelu igre još od sezone 2003/04!

Moglo je da bude više golova, viđeno je nekoliko pravih zicera, ali nije bilo pogodaka.

Svakako najveće iznenađenje napravila je Benfika. Na svom terenu su pregazili Barselonu - 3:0 (1:0).

Darvin Nunjez je pogodio već u trećem minutu, da bi Rafa Silva udvostručio prednost u 69. minutu, a onda 10 minuta kasnije sa penala potvrdio pobjedu. Barsa nema nijedan bod poslije dva kola...

Mančester junajted je napravio preokret protiv Viljareala - 2:1 (0:0).

Španski tim je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu, ali je David De Hea branio nestvarno. U 53. minutu se to promijenilo golom Paka Alkasera. Međutim, sedam minuta kasnije je Aleks Telješ evrogolom iz voleja sa ivice kaznenog prostora izjednačio.

Izgledalo je da će se meč završiti bez pobjednika, ali je Kristijano Ronaldo u petom minutu nadoknade donio tri boda.

Bajern je, očekivano, demolirao Dinamo iz Kijeva u Minhenu - 5:0 (2:0).

Robert Levandovski je dao dva gola, Serž Gnabri, Leroj Sane i Maksim Čupo-Moting.

KRAJ!

Završeni su svi mečevi u Ligi šampiona. Pravi šok napravio je Kristijano Ronaldo koji je u petom minutu nadoknade doneo trijumf Junajtedu protiv Viljareala. Obradovao se i Aleks Ferguson. Ovo su svi rezultati današnjih mečeva:

REZULTATI:

Izvor: Printscreen/Arena Sport

22:44

88' - GOL DAO I ČUPO-MOTING

U 79. minutu je Čupo Moting zamenio Levandovskog i ubrzo je dao gol. U 87. minutu je zatresao mrežu za vođstvo Bajerna od 5:0 protiv Dinama iz Kijeva.

22:41

BAJERN ZAVRŠIO POSAO

Nije kao da je bilo dileme. Bajern je dao još dva gola. Prvo je u 68. minutu Gnabri postigao gol, pa je u 74. Sane zatresao mrežu Dinama iz Kijeva.

22:39

79' - BENFIKA DALA TREĆI GOL!

Benfika demonstrira silu protiv Barselone. Rafa Silva je postigao i drugi gol, ovog puta sa penala u 79. minutu.Benfika je poslednji put pobedila Barsu 1961. godine!

22:34

70' - BENFIKA - 2:0!

Barselona ima dva gola zaostatka u Portugalu! Rafa Silva je u 70. minutu udvostručio prednost Benfike.

22:23

63' - LIL SE VRATIO

Posle dva gola primljena iz penala Lil je uzvratio.  Jilmaz je smanjio zaostatak protiv Salcburga (2:1).

22:19

60' - JUNAJTED UZVRATIO EVROGOLOM!

Vratio se Mančester junajted u igru. Bruno je izveo slobodan udarac, poslao loptu na ivicu kaznenog prostora gde je Telješ volej udarcem doneo izjednačenje. Fenomenalan pogodak!

22:15

VODI I VOLFSBURG

Sevilja je u problemu u Nemačkoj. Volfsburg ima prednost. Renato Štefen je zatresao mrežu Bona u 49. minutu.

22:14

54' - SALCBURG OPET SA PENALA!

Dva penala za Salcburg i dva gola. Ponovo je strelac bio Karim Adejemi. Tome je prethodilo igranje rukom napadača Buraka Jilmaza u živom zidu kod slobodnog udarca.

22:12

53' - VILJAREAL JE USPEO DA MATIRA DE HEU!

Odlčno je Viljareal igrao u prvom poulvremenu, ali je De Hea sve branio. Nije španski golman uspeo tako da nastavi u drugom delu. U 53. minutu je matiran. Gol je postigao Pako Alkaser.

22:10

POTPUNO NEVEROVATNO

Ovako je Juventus za 10 sekundi igre stigao do prednosti.

22:02

46' - JUVE VODI!

Juventus vodi u derbiju! Kjeza je na startu drugog poluvremena iskoristio asistenciju Bernardeskog i doveo svoj tim u vođstvo protiv Čelsija. Bio je to gol posle svega 10 sekundi igre u drugom delu što je najbrže postignut gol prema podacima Opte od sezone 2003/04.

21:49

45' - POLUVREME

Na svih šest mečeva je završeno prvo poluvreme. Postignuta su samo četiri gola do sada. Jedan od junaka prvog dela je David De Hea koji je sa nekoliko fenomenalnih intervencija sprečio vođstvo Viljareala u Mančesteru.

PREDNOST ZA SALCBURG

Vodi i Salcburg. Posle gledanja VAR-a je ustanovljeno da je Botman napravio faul u kaznenom prostoru i sudija Meler je pokazao na "belu tačku". Odgovornost je preuzeo Adejemi i pretvorio je penal u vođstvo svog tima.

21:34

NEVEROVATNE BROJKE POLJAKA

Neverovatno zvuči podatak o fantastičnom golgeteru Robertu Levandovskom. Na 70 mečeva u Ligi šampiona u dresu Bajerna je postigao 60 golova.

21:27

27' - PONOVO LEVANDOVSKI!

U Minhenu je 2:0! Levandovski je u 27. minutu duplirao prednost domaćina. Nastavlja se sjajna golgeterska serija poljskog napadača.

21:12

12' - LEVANDOVSKI SA PENALA!

Bajern je poveo u Minhenu u 12. minutu. Robert Levandovski je bio siguran izvođač penala i postigao je svoj treći pogodak u elitnom takmičenju ove sezone. Poljak je tako nastavio fenomenalnu golgetersku seriju pošto je dao gol na svakom meču za Bajern kod kuće u 2021. godini. Postigao je 14. gol na 26. meču.

21:04

3' - BENFIKA VODI!

Veliki problem za Barselonu. Benfika vodi od trećeg minuta! Gol je postigao Darvin Nunjez!

21:01

1' UTAKMICE SU POČELE

Mečevi su počeli.

20:42

ZENIT DEMOLIRAO BIRMANČEVIĆEV MALME

Neće Veljko Birmančević po lepom pamtiti večerašnje duele u Ligi šampiona. Njegov Malme je ubedljivo poražen od Zenita (4:0.

Ruski tim je poveo preko Klaudinja u 9. minutu. Prednost je duplirao Kuzjajev u 49, da bi četiri minuta kasnije Ahmedhodžić dobio direktan crveni karton što je dodatno umanjilo šanse gostima. Sutormin je uvećao vođstvo u 80. minutu, da bi Vendel u četvrtom minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

Standings provided by SofaScore LiveScore

20:39

ATALANTA SLAVILA

Atalanta je uspela da slomi otpor Jang. Jedini gol u pobedi postigao je Mateo Pesina u 68. minutu. Miralem Sulejmani je meč odgledao sa klupe u gostujućem timu.

20:34

EKIPE ZA MEČ U SEVILJI

Ovako izgledaju timovi za meč u Španiji.

VOLFSBURG: Kastels - Mbabu, Lakroa, Bornau, Rosilon - Đilavuđi, Arnold - Baku, Lukebakio, Štefen - Vejnhorst

SEVILJA: Bono - Akunja, Dijego Karlos, Kunde, Navas - Goomez, Reges, Đordan, Okampos - Suso, Mir

20:32

SASTAVI U AUSTRIJI

Poznati su sastavi za meč Salcrburga i Lidsa.

SALCBURG: Koh - Kristensen, Onguene ,Vober, Ulmer - Sejvald, Kamara, Sučić - Aronson - Okafor, Adejemi

LIL: Grbić - Gudmunson, Botman, Fonte, Đalo - Gomeš, Kseka, Andre, David - Vea, Jilmaz

20:30

LEVANDOVSKI NAPADA DINAMO

Bajern u veoma jakom sastavu igra protiv kijevskog Dinama na svom terenu.

BAJERN: Nojer - Zule, Upamekano, Ernandez, Dejvis - Kimih, Gorecka - Gnabri, Miler, Sane - Levandovski

DINAMO KIJEV: Buščan - Mikolenko, Šabanov, Zabarnji, Timčuk - De Penja, Andrijevski, Sidorčuk, Šaparenko, Cigankov - Garmaš

20:28

BARSA U PORTUGALU

Barselona će u Portugalu pokušati da se iskupi za loš start.

BENFIKA: Vlahodimos - Vertongen, Otamendi, Grimaldo, Verisimo - Lazaro, Vajgl, Mario - Jaremčuk, Nunjez, Silva

BARSELONA: Ter Štegen - Dest, Arauho, Pike, Garsija - Pedri, Buskets, F.De Jong - Depaj, Roberto - L. De Jong

20:24

TIMOVI NA "OLD TRAFORDU"

Poznati su i sastavi na "Old Trafordu.

MANČESTER JUNAJTED: De Hea - Dalo, Varan, Lindelof, Telješ - Pogba, Mektomini - Grinvud, Sančo, Fernandeš - Ronaldo

VILJARELA: Rulji - Moreno, Tores, Albiol, Fojt - Trigeros, Kapu, Pareho, Danjuma, Pino, Alkaser

20:20

SASTAVI ZA DERBI

Ovo su sastavi timova za derbi u Torinu.

JUVENTUS: Ščešni - Danilo, Bonući, De Liht, Sandro - Kvadrado, Betankur, Lokateli, Rabio - Kjeza, Bernardeski

ČELSI: Mendi - Ridiger, Silva, Kristensen - Alonso, Aspilikueta, Žoržinjo, Kovačić - Zijeh, Haverc - Lukaku

19:36

POLUVREME PRVIH UTAKMICA

Završeno je prvo poluvreme na utakmicama koje su počele od 18.45. Zenit vodi protiv Malmea (1:0). Gol je postigao Klaudinjo. Na meču Atalante i Jang Bojsa nema pogodaka. Domaćin je postigao gol preko Laupera u 17. minutu, ali je VAR poništio pogodak zbog ofsajda.