m:tel premijer liga bih 12. kolo borac željezničar

Borac i Željezničar remizirali u sjajnom derbiju: Gosti poveli, Vranješ osmim golom sačuvao bod šampionu BiH!

Banjalučani i Sarajlije su podijelili plijen poslije velikog derbija bh. fudbala

m:tel premijer liga bih 12. kolo borac željezničar  Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

U derbiju 12. kola m:tel Premijer lige BiH, Borac – Željezničar 1:1!

Prvi je to remi dva velika bh. rivala u Banjaluci otkako postoji m:tel Premijer liga BiH, a drugi ukupno – prvi je zabilježen istim rezultatom kao i večeras, na otvaranju sezone.

U tridesetom minutu meča, trener gostiju Tomislav Ivković morao je da posegne za prinudnom izmjenom jer zbog povrede meč nije mogao da nastavi Bruno Zdunić.

Bio je to veliki udarac za tim sa Grbavice koji za ovaj meč nije mogao da računa, između ostalog, ni na još jednog ofanzivca Luku Juričića, ali nisu se gosti obeshrabrili.

Štaviše, stigli su do vođstva samo tri minuta nakon Zdunićeve povrede.

Sedad Subašić je prošao po lijevoj strani, šutirao, Bojan Pavlović kratko odbio loptu, na koju je natrčao Petar Bojo i sproveo je u mrežu.

Nedugo kasnije, Nedim Mekić je umjesto mreže pogodio prečku – a ubrzo je stigla kazna za propušteno.

U, za sebe, pravo vrijeme, Borac je izjednačio. U toku je bio 45. minut kada je kapiten Stojan Vranješ prihvatio jednu loptu u šesnaestercu, a onda "raspalio" po njoj i matirao nemoćnog Josipa Bendera.

U nastavku su mreže mirovale, iako je "sijevalo" i pred jednim i pred drugim golom.

Najbolje prilike za Borac u drugom poluvremenu propustili su, u 56. minutu, Vranješ, koji je udarcem glavom uzdrmao okvir gola, i Jovo Lukić u 69. minutu, kada nije uspio da zahvati loptu na željeni način.

Sa druge strane, sjajnu šansu za goste, devet minuta prije kraja, nije iskoristio Nedim Mekić – iz izgledne pozicije je loptu poslao preko gola.

Nakon dvosedmične reprezentativne pauze, tokom koje će Borac u Zagrebu odmjeriti snage sa Lokomotivom, crveno-plavi će u goste Leotaru, dok će Željezničar ugostiti Tuzla siti.

BORAC: Pavlović, Jovanović, Ćorić, Begić, Mols (od 80. Meleg), Vojnović, Subić, Vranješ, Kulašin (od 46. Vušurović), Moraitis (od 60. Lukić), Zakarić (od 80. Dujaković). Trener: Nemanja Miljanović.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Malić, Crnčević (od 70. Hajdarević), Kosorić, Subašić (od 82. Vištica), Mujezinović, Zdunić (od 30. Bekrić (od 82. Zec)), Drina, Bojo, Mekić, Gasal (od 70. Hrelja). Trener: Tomislav Ivković.

KRAJ

Završen je meč u Banjaluci, Borac - Željezničar 1:1!

19:57

Igraće se šest minuta nadoknade...

19:55

88' - Vranješ!

Josip Bender je sad odbranio udarac Borčevog kapitena!

19:50

83' - Žuti karton za Dinu Ćorića

19:49

82' - Izmjenama reaguje i Ivković

Ulaze Vištica i Zec, a izašli su Subašić i Bekrić.

19:48

81' - Sjajna šansa za goste!

Bio je ponovo Mekić u sjajnoj prilici nakon kontre - ali šutira preko gola!

19:47

80' - "Dupla" promjena Borca

Meleg mijenja Molsa, a Dujaković Zakarića.

19:45

78' - Siguran Pavlović!

Opasno je napadao Željezničar, Nedim Mekić se odlučio na udarac, ali je Bojan Pavlović oprezan!

19:43

75' - Jovanović preko gola!

Izveo je Zakarić korner, a Jovanović glavom poslao loptu preko prečke!

19:41

19:40

Bakljada domaćih navijača

19:37

70' - Dvostruka izmjena u Željezničaru

Umjesto Crnčevića i Gasala, na terenu su Hajdarević i Hrelja.

19:36

69' - Veliki promašaj Jove Lukića!

U sjajnoj šansi se našao Borčev napadač!

Lopta je prošla između Malića i Kosorića koji su bili u duelu sa Vranješom, ali Lukić ne uspijeva da je sprovede u mrežu!

19:33

66' - Vušurović pored gola

Igrač koji je na startu nastavka ušao u igru umjesto Kulašina oprobao je udarac, ali nije bio precizan.

19:30

63' - Vranješ!

Opet je Vranješ pokušao glavom, nakon centaršuta Vranješa, ali je loše zahvatio loptu!

19:26

60' - Druga izmjena u Borcu

Izlazi Panajotis Moraitis, na terenu je Jovo Lukić.

19:25

Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik u svečanoj loži

19:23

56' - Kakva šansa za Borac!

Veliku priliku je sada propustio banjalučki tim...

Nakon centaršuta sa desne strane, Stojan Vranješ je šutirao glavom, ali je uzdrmao prečku!

19:19

51' - Subašić!

Pokušao je Subašić da ugrozi gol Pavlovića, ali iz solidne pozicije na lijevoj strani nije bio precizan.

19:18

19:16

49' - Gađao je Zakarić...

Izveo je Borčev krilni napadač slobodan udarac sa desne strane, gađao je suprotan ugao ali nije bio precizan.

19:14

47' - Žuti karton za Jovanovića

Borčev štoper je prekinuo kontranapad Sarajlija, za šta je "nagrađen" žutim kartonom.

19:12

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, prva izmjena u Borcu

Nastavljen je meč u Banjaluci.

U drugom poluvremenu, umjesto Envera Kulašina igraće Milan Vušurović.

18:54

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta u Banjaluci, Borac - Željezničar 1:1!

18:54

Pogledajte sjajan gol Borčevog kapitena za 1:1!

18:52

18:51

45' - GOOOOOOL!

Kakav pogodak Stojana Vranješa, osmi u sezoni!

Namjestio se kapiten crveno-plavih na udarac u šesnaestercu "Želje" i majstorski matirao Josipa bendera!

18:46

41' - Prvi žuti karton na utakmici

Dobija ga Petar Bojo zbog faula nad Amarom Begićem.

18:45

39' - Prečka "Želje"!

Bili su gosti sada blizu drugog pogotka!

Nedim Mekić je "raspalio" po lopti sa ivice šesnaesterca - ali pogađa prečku!

18:42

Ovako je "Željo" stigao do prednosti:

18:40
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

18:40

33' - GOOOOL!

Željezničar vodi na Gradskom!

Prošao je Sedad Subašić po lijevoj strani, šutirao, Bojan Pavlović kratko odbio loptu, a ona stiže do Petra Boje koji je šalje u mrežu!

18:39

18:35

Ne može Zdunić da nastavi meč

Od 30. minuta, umjesto njega na terenu je Samir Bekrić.

18:34

Zdunić je van terena...

U ovim trenucima gostujući sastav je sa deset igrača na terenu.

18:31

25' - Ukazuje se pomoć Zduniću

Bruno Zdunić ostao je da leži na terenu nakon jednog duela sa Aleksandrom Vojnovićem.

Na teren je ušla i ljekarska ekipa gostiju...

18:28

23' - Prvi udarac Borčevog kapitena na meču

Najbolji strijelac Banjalučana u ovoj sezoni (7 golova) oprobao je udarac iz daljine nakon proigravanja Aleksandra Subića, ali je bio neprecizan.

18:25

19' - Izblokiran Crnčević!

Moglo je da bude opasno po crveno-plavi gol...

Ušao je Mate Crnčević u šesnaesterac Borca, šutirao, ali je odbrana Banjalučana izblokirala taj udarac.

18:23
Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

18:20

15' - Slab udarac Zakarića

Gađao je Zakarić sa desne strane dalji ugao, ali je bio neprecizan - lopta odlazi preko gola.

18:19

13' - Ponovo Gasal prijeti!

Opet je mladi ofanzivac Željezničara šutirao, povukao je loptu, ali sada šalje loptu pored desne stative domaćeg gola.

18:18

18:16

10' - Prvi udarac na meču

Hamza Gasal je oprobao udarac iz daljine, ali je golman Borca Bojan Pavlović bio dobro postavljen i lako hvata tu loptu.

U narednom napadu, Goran Zakarić je odigrao dugu loptu za Envera Kulašina, ali mladi Borčev ofanzivac loše zahvata loptu na lijevoj strani.

18:12

7' - Gledamo klasično ispitivanje snaga

Na početku, oprezna igra i jednih i drugih. Bez uzbuđenja u uvodnim minutima na terenu Gradskog stadiona.

18:10

18:06

1' - Počela je utakmica!

18:05

Subićev jubilej

Aleksandar Subić danas igra 150. utakmicu u dresu Borca, te mu je tim povodom predsjednik kluba Stojan Malbašić uručio prigodan poklon - uramljen dres sa tim brojem!

18:02

Igrači dva tima izlaze na teren!

17:20

Borac četvrti po uspješnosti kao domaćin, "Željo" veoma loš kao gost

Borac je ove sezone odigrao pet mečeva kao domaćin i upisao tri pobjede, te po remi i poraz.

Tri trijumfa došla su na isto toliko posljednjih domaćih mečeva, a utisak i dalje kvari debakl od Zrinjskog (1:5), upisan pod komandom sada već bivšeg trenera Banjalučana Zorana "Kize" Milinkovića.

Željezničar je, sa druge strane, u ovom trenutku veoma loš gost - na pet utakmica nema nijednu pobjedu (0-2-3), uz samo jedan postignut gol van Sarajeva.

Desilo se to u drugom kolu, 24. jula, na gostovanju Tuzla sitiju (2:1).

17:15

Još se pamti 9. novembar 2020. godine...

Dva kluba su posljednji put u Banjaluci snage odmjerila 9. novembra prošle godine.

Meč je bio spektakularan, a na kraju je trijumfovao banjalučki tim rezultatom 4:3, nakon što je četiri puta morao da povede!

Ni jedan ni drugi trener sa te utakmice više nisu u ovim klubovima – Vlado Jagodić se preselio u Radnik, dok Amar Osim za sada nema angažman nakon odlaska sa Grbavice.