Japan slavi Takumu Asana - vodi ih na Mundijal: Majstorijom ih održao u borbi za Svjetsko prvenstvo! (VIDEO)

Autor Nemanja Majstorović

Bivše krilo Partizana je razlog zašto Japanci slave pobjedu koja ih ostavlja u trci za veliko takmičenje.

Takuma Asano vodi Japan na svjetsko prvenstvo Izvor: MN Press/Streamja.com/Printscreen

Japan slavi Takumu Asana! Nekadašnji fudbaler Partizana postao je heroj nacije, pošto je svojim potezom održao reprezentaciju u borbi za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Japan je zahvaljujući Asanu savladao Australiju u uzbudljivoj završnici - 2:1!

Nisu Japanci nipošto dobro započeli kvalifikacije za Mundijal. Upisali su poraze od Omana i Saudijske Arabije i samo jednu pobjedu protiv Kine. Protiv vodeće Australije su morali da se bore "za živu glavu".

Ali uspjeli su! Japanci su savladali "kengure" na domaćem terenu i tako održali svoje šanse za jedno od prva dva mjesta u grupi, koje vodi direktno u Katar.

Poveli su Japanci u osmom minutu preko Ao Tanake, da bi u nastavku Ajdin Hrustić izjednačio na 1:1. Ipak, Takuma Asano je u 85. minutu prihvatio loptu, krenuo sam da stvara gol šansu i poslije odličnog šuta, uspio je da uz autogol Aziza Behića donese pobjedonosni pogodak.

Zbog tog pogotka, Japan sada ima šest bodova, tri manje od Australije i Saudijske Arabije, s tim da Saudijci imaju i utakmicu manje u odnosu na ove dvije ekipe.

Ima do kraja još puno da se igra, svaki tim još šest do sedam utakmica, a Japanci su uspjeli da ostanu u igri za direktan plasman. Trećeplasirani će igrati prvi baraž protiv trećeplasiranog iz druge grupe, a onda i interkontinentalni baraž protiv sjevernoameričkog predstavnika.