Kapiten počeo, Holand završio: "Milioneri" preko Majnca do prvog mjesta pred sutrašnji spektakl na Baj Areni!

Borusija Dortmund izbila je na čelo Bundeslige pred okršaj Bajera i Bajerna u Leverkuzenu

bundesliga 8. kolo borusija majnc  Izvor: EPA/SASCHA STEINBACH

Marko Rojs je "načeo", a Erling Braut Holand poveo Borusiju ka pobjedi, u meču nakon kojeg su "milioneri" zasjeli na prvo mjesto Bundeslige!

BORUSIJA D. – MAJNC 3:1 (1:0)
/Rojs 3, Holand 54 penal, 90+4 - Burkart 87/

Da li će na njoj i ostati pred naredno kolo – zavisi od sutrašnjeg dana i spektakla na Baj Areni u Leverkuzenu.

Sastaju se Bajer i Bajern, a pobjeda bilo koje od ove dvije ekipe za taj tim bi značila i preuzimanje prvog mjesta od "žutih".

Poveli su u trećem minutu preko kapitena Marka Rojsa, dok je prednost sa bijele tačke udovstručlio Erling Braut Holand, osmim golom na šest utakmica.

Djelimično su se stvari zakomplikovale, nakon pogotka Jonatana Burkarta u 87. minutu, ali je, na njihovu žalost, duboko u nadoknadi Norvežanin postigao drugi gol na današnjem meču i ovjerio trijumf

U isto vrijeme, navijače je razočarao Ajntraht.

U prošlom kolu Filip Kostić i drtušvo su na Alijanc Areni srušili Bajern (1:2), ali danas te bodove nisu ovjerili na domaćem terenu, u sudaru sa Hertom, koja je trijumfovala rezultatom 1:2, pogocima Marka Rihtera i mladog rezerviste Jirgena Ekelenkampa.

Union Berlin je na stadionu pored "Kuće starog šumara" stigao do pobjede nad Volfsburgom (1:0), za koji je danas, po 259. put u Bundesligi, nastupio Maksimilijan Arnold, po čemu se na prvom mjestu klupske vječne liste izjednačio sa bivšim švajcarskim golmanom Dijegom Benaljom, koji je za "vukove" nastupao od 2008. do 2017. godine.