Devetim ovosezonskim golom Nemanja Bilbija na čelu liste strijelaca izjednačio se sa Stojanom Vranješom.

Majstorija Bilbije - Najbolji strijelac u istoriji Zrinjskog rastužio Sarajevo na 75. rođendan (FOTO/VIDEO) Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Fudbalski klub Sarajevo proslavlja 75. rođendan, ali "bordo" armija večeras neće imati mnogo razloga za zadovoljstvo.

Naime, u derbiju 14. kola m:tel Premijer lige BiH golom Nemanje Bilbije Zrinjski je porazio Sarajevo 1:0 (1:0), te prednost na čelu tabele uvećao na šest bodova (Tuzla siti ima meč manje).

ZRINJSKI - SARAJEVO 1:0 (1:0)
/Bilbija 40/

Zrinjski je dominirao u prvom poluvremenu, imao nekoliko dobrih prilika, ali Dizdarević je bio siguran. Tražili su domaći dva puta najstrožu kaznu u prvih 10 minuta susreta, kada je u šesnaestercu Sarajlija pao Juranović, ali je oba puta sudija Mujić procijenio da to nije bio kontakt za penal.

Čak je fudbaler Zrinjskog zaradio i javnu opomenu zbog simulacije, a zbog prigovora je "požutio" i trener Mostaraca Sergej Jakirović.

Zaprijetio je zatim i Tičinović, nakon čega je stiglo zasluženo vođstvo "plemića".

Pet minuta prije odlaska na odmor Bilbija je fenomenalno šutirao iz slobodnog udarca, Dizdarević ovaj put nije imao šanse i lopta je odsjela iza njegovih leđa.

LISTA STRIJELACA

Kapiten Borca Stojan Vranješ bio je do ovog kola vodeći strijelac m:tel Premijer lige BiH sa devet golova, a sada mu se na vrhu pridružio i Nemanja Bilbija.

Banjalučaninu je to bio 76. pogodak u dresu Zrinjskog, čiji je najbolji strijelac u klupskoj istoriji.

Mogao je Bilbija u 67. minutu riješiti meč, ali je iz povoljne pozicije bio neprecizan. Priliku da uveća prednost imao je još jednom Tičinović, ali je izblokiran.

Do kraja su domaći rutinski zadržali vođstvo, uz još par poluprilika, dok gosti praktično za 90 minuta nisu imali ozbiljniju akciju.

ZRINJSKI: Soldo, Barišić, Bašić (83. Tešija), Ćorluka, Zlomislić, Savić, Jakovljević, Memija (62. Malekinušić), Juranović (62. Bekić), Tičinović (83. Jukić), Bilbija (90+3. Mašić). Trener: Sergej Jakirović.

SARAJEVO: Dizdarević, Šabanović, Lazić, Hebibović, Đokanović (74. Velkoski), Ahmetović, Bodul (61. Oremuš), Ševelj (46. Fanimo), Palić, Dupovac, Kobiljar (61. Bagarić). Trener: Goran Sablić.