Žoze Murinjo "pocrvenio", ali i zaustavio Napoli u pohodu na klupski rekord! Isključen i Spaleti!

Poslije osam vezanih pobjeda u Seriji A, Napoli je zaustavljen na "Olimpiku" u burnom derbiju sa Romom.

Roma - Napoli, Serija A, 9, kolo Izvor: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MEO

Klub sa stadiona "Dijego Maradona" je furiozno krenuo u novu sezonu Serije A i izjednačio klupski rekord sa osam vezanih pobjeda što je uspio samo u sezoni 2017/18, ali nije uspio i da ga nadmaši.

Na tom putu ispriječila se Roma, koja je rekorder šampionata Italije sa 10 uzastopnih trijumfa u sezoni 2013/14.

ROMA - NAPOLI 0:0

Izabranici Lućana Spaletija ipak nisu pognute glave napustili stadion iako su imali zrelije šanse od domaćeg tima.

Najbolju priliku propustio je Viktor Osimen koji je u 63. minutu nadskočio odbranu Rome i dobro šutirao glavom, ali se ispriječila prečka i sačuvala domaćina. Čak je u 89. minutu pogodio mrežu Rui Patrisija, međutim, pogodak je opravdano poništen zbog ofsajd pozicije.

Mogli su i domaći do kompletnog plijena da je Đanluka Manćini bio za nijansu precizniji nakon centaršuta iz slobodnog udarca u 73. minutu, ali lopta je prohujala pored stative golmana Davida Ospine.

Temperamentni trener "vučice" Žoze Murinjo je u nedjelju potpuno promiješao karte u odnosu na prethodni meč u Konferencijskoj ligi protiv Bodo/Glimta u Norveškoj.

Za taj debakl (6:1) na svoj "specijalni" način je pronašao krivce u Borhi Majoralu, Gonzalu Viljaru, Brajanu Rejnoldsu, Marašu Kumbuli i Amadu Dijari, pa ih je poslao na tribine "Olimpika".

U finišu utakmice je zaradio crveni karton zbog prigovora arbitru Davideu Masi, pa je Portugalac posljednje minuta proveo izvan terena, baš kao i strateg Rome Lućano Spaleti, koji je takođe žestoko protestovao kod arbitra, pa je i on "pocrvenio" ali nakon što je sudija odsvirao kraj.