Sjajan meč na Grbavici! Šest golova, pregršt prilika - i trijumf Tuzla sitija nad "Željom" za četvrtfinale Kupa BiH!

Tuzla siti pretposljednji je učesnik četvrtfinala Kupa BiH.

kup bih željezničar tuzla siti  Izvor: fkzeljeznicar.ba - Armin Herić

Sjajan meč odigrali su Željezničar i Tuzla siti u okršaju za četvrtfinale Kupa BiH - vidjeli smo odličan fudbal i šest pogodaka!

ŽELJEZNIČAR – TUZLA SITI 1:3, u toku
/Bojo 20 - Džafić 5, Mišić 7, Mehanović 34/

Samo dva minuta bilo je dovoljno ekipi sa Tušnja da u ovom duelu dođe do plusa od dva pogotka i šokira domaće igrače i navijače.

Već u petom minutu je silovito šutirao Petar Mišić, lopta je pogodila prečku, ali se na žalost Sarajlija, odbila do Adnana Džafića, strijelca za Tuzla siti u nedavnom porazu na ovom stadionu (2:1).

Ako Mišić nije imao sreću da pogodi tada, jeste samo dva minuta kasnije, kada je Damir Mehidić prošao po lijevoj strani, te odigrao povratnu loptu za Mišića.

Vidno uzdrmani Željezničar uspio je, ipak, spletom okolnosti da smanji zaostatak i vrati se u duel.

Golman "plavih" Vedad Muftić ispucao je loptu u polje, a ona je prevarila defanzivnu liniju Tuzlaka i stigla do Petra Boje, protiv čijeg udarca čuvar mreže gostiju Bakir Brajlović nije imao nikakvu šansu.

Novi šok za domaće stigao je 11 minuta prije odlaska na odmor.

Džafić je šutirao sa desne strane, a Muftić tek na kratko odbio loptu, na koju je natrčao Mirzad Mehanović i pospremio je u mrežu.

U nastavku odličnog meča – još dva pogotka.

Tuzla siti je drugim golom Mišića, u 52. minutu, a na novu asistenciju Mehidića, došao do kapitalnih 1:4, da bi Bojo, takođe drugim pogotkom, poslije lijepe akcije domaćih samo tri minuta kasnije postavio konačnih 2:4.

Rezultat je, svakako, mogao da bude još veći, obzirom da su i jedni i drugi propustili da realizuju još "more" stopostotnih prilika za postizanje pogotka.

Istakao se, između ostalog, mladi golman Željeznilara, koji je pored svog imena upisao šest odbrana.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Malić, Crnčević, Kosorić, Subašić, Mujezinović, Juričić, Zdunić, Vrhovac, Bojo, Mekić. Trener: Tomislav Ivković.

TUZLA SITI: Brajlović, Nukić, Gavrić, Mehanović, Džafić, Čeliković, Mišić, Mehidić, Dofo, Moris, Mešinović. Trener: Husref Musemić.