Borac slavio u Trebinju! Banjalučani u finišu zakomplikovali situaciju, ali izborili četvrtfinale Kupa BiH!

Banjalučki Borac je osigurao plasman u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine, pobjedom nad Leotarom u Trebinju rezultatom 1:2 (0:2).

Leotar - Borac, Kup BiH, osmina finala Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

Borac je među osam najboljih u najmasovnijem takmičenju BiH!

Prošlosezonski finalista je u srijedu na "Policama" potpuno dominirao u prvom poluvremenu i sasvim zasluženo stekao prednost od dva gola, a onda je u finišu primio pogodak i zakomplikovao situaciju. Ipak, do kraja je sačuvao mrežu i prošao dalje.

LEOTAR - BORAC 1:2 (0:2)

U prvih 45 minuta, crveno-plavi su praktično riješili pitanje pobjednika nakon što su golove za aktuelnog šampiona postigli Dejan Meleg u 20. i Jovo Lukić u 36. minutu iz jedanaesterca.

Interesantno, ovo je bio prvi pogodak centarfora Banjalučana nakon što se vratio na teren poslije skoro jednogodišnje pauze zbog povrede lakta.

Domaći trener Branislav Krunić, kako je i obećao u razgovoru za naš portal, na teren je poslao igrače sa manjom minutažom jer je trebinjskom timu prioritet m:tel Premijer liga BiH odnosno opstanak u bh. eliti.

Doduše i njegov kolega sa klupe Banjalučana Nemanja Miljanović takođe je poprilično "izmiješao" karte kad je u pitanju startnih 11, s obzirom da je Borac nastupio bez kapitena Stojana Vranješa i prvog asistenta Gorana Zakarića, ali i ovaj sastav bio je više nego dovoljan za Leotar.

Međutim, kada je u 81. minutu pogotkom Zorana Milića smanjen rezultat, pitanje prolaska u narednu rundu je dodatno iskomplikovano, ali nakon što je Leotar ostao sa igračem manje nekoliko minuta prije kraja, bilo je jasno da hercegovački tim neće stići do izjednačenja odnosno penala.

Inače, sve utakmice osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine počele su minutom ćutanja kako bi se odala počast tragično nastradalim građanima u požaru u Brčkom, saopšteno je iz Fudbalskog saveza BiH.

Leotar: Perišić, Milić, Andrić, Šešelj, Ramoć, Zečević, Kolak, Nikolić, Ateljević, Ristić, Čolić.Trener: Branislav Krunić

Borac: Ćetković, Kujundžić, Bošnjak, Ćorić, Begić, Mols, Vojnović, Lukić, Čavić, Meleg, Vušurović. Trener: Nemanja Miljanović