Real je na vrhu, ali to je košmar za Jovića: Luka sjedio na klupi, a njegov rival oduševio sve sjajnim potezom!

Presjedio je Srbin svih 90 minuta na klupi.

primera elče - Real madrid 0-2 Izvor: Profimedia

Fudbaleri Real Madrida su preživjeli meč bez Karima Benzeme. Stameni Francuz je najbitniji igrač tima ove sezone i uvijek je pitanje ko će dati gol kada njega nema, ali protiv Elčea heroj je bio Vinisijus Žunior.

Brazilac je dao oba gola u pobjedi od 2:1, a uz njega odličan meč imao je i Mariano Dijaz, što su svakako loše vijesti za Luku Jovića.

Srpski napaadač nije počeo meč iako je Benzema bio van tima i Karlo Anćeloti je šansu prije njega dao Dijazu, koji je u 22. minutu opravdao povjerenje.

U jednoj kontri je dobio pas, a onda sjajno petom proslijedio loptu do Vinisijusa kome je bio otvoren put do gola i Brazilac je lako savladao protivničkog golmana.

Realu je na ruku išao crveni karton koji je vezista Elčea Guti dobio u 63. minutu, a onda je deset minuta kasnije Vinisijus dao drugi gol na meču, ovaj put na asistenciju Luke Modrića.

Do kraja utakmice uspio je domaćin da ublaži poraz i sa igračem manje, pa su tako Mile u 86. minutu zatresli mrežu Tiboa Kurtoe.

Ovom pobjedom Real Madrid je izbio na diobu prvog mjesta sa Real Sosijedadom sa po 24 boda, a Luka Jović je sa klupe gledao kako njegovi direktni rivali za mjesto u timu blistaju.

Dijazova peta je obilježila meč, a Vinisijus je sa dva gola donio pobjedu svom timu.