Radnik prekinuo crni niz: Prva pobjeda nakon četiri ligaška poraza - pao Velež u Mostaru!

Novi trener Velibor Đurić upisao je pobjedu na premijernom meču u m:tel Premijer ligi BiH!

m:tel premijer liga bih 15. kolo velež radnik najava  Izvor: Facebook/FK Velež Mostar

Derbi donjeg dijela tabele odigrali su ovog popodneva Velež i Radnik - koji je upisao prvi premijerligaški trijumf nakon četiri vezana poraza!

VELEŽ – RADNIK 1:2 (0:1)
/Hasukić 30, Šarić 87 - Radovac 84/

Radnik je 22. septembra prilično neočekivano došao do trijumfa nad Zrinjskim (1:0), poslije čega je vezao četiri poraza i bio "zakucan" za dno.

Potom su došli neuspjesi u duelima sa Rudar Prijedorom (2:0), Leotarom (1:0), Slobodom (3:0) i Širokim Brijegom (1:2), ali je lošem nizu danas došao kraj - na premijerligaškom debiju novog trenera Velibora Đurića!

Dva tima su rezultatski razdvojena u 30. minutu, kada je Ivan Šubert centrirao pred gol Veleža, a Faruk Gogić spustio loptu za Hasukića, koji matira Luku Kačavendu.

Tek u finišu je Velež zaprijetio i to preko Mehmeda Ćosića i Đanija Salčina, ali je mreža iza leđa Sameda Hodžića ostala netaknuta.

Radnik je meč završio sa deset igrača - crveni karton je pokazan Kenanu Šariću. "Požutio" je u 73. minutu, a onda je drugu javnu opomenu dobio u 87. minutu, nakon gola za 1:2, zbog skidanja dresa.

Velež je izjednačio u 84. minutu, "projektilom" Samira Radovca, ali je novi šok za "rođene" stigao samo tri minuta kasnije, nakon što je, poslije dvije velike greške defanzivne linije Veleža, Kenan Šarić poentirao i odveo tim do pobjede.

U narednom kolu, Radnik će gostovati Sarajevu, dok će Velež gostovati Slobodi.

Velež: Kačavenda, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Cvijanović, Brandao, Hasanović, Salčin, Radovac. Trener: Feđa Dudić.

Radnik: Hodžić, Sušić, Motika, Urošević, Blagojević, Ristanović, Gogić, Pantelić, Šubert, Todorov, Hasukić. Trener: Velibor Đurić.