Bum! Sve se treslo u Železniku – na kraju viđena drama: FMP u strašnoj formi pred Partizan, pokazali mišiće Hrvatima!

Autor Nikola Lalović

FMP je u nevjerovatnoj formi, ovo im je peta pobjeda zaredom!

aba liga fmp zadar 83 76 Izvor: Twitter/Printscreen/@ABA_League

Partizan je neporažen od starta sezone i najbolja je ekipa ABA lige, a najprijatnije iznenađenje je svakako FMP Nenada Stefanovića.

Tim iz Železnika je poražen u prvom kolu, a od tada ne zna za neuspjeh. Poslednji trijumf u nizu zabilježili su na svom terenu protiv Zadra.

FMP – ZADAR 83:76 (24:29, 20:18, 22:10, 17:19)

Dobro su gosti krenuli i držali su prednost sve do poluvremena, a onda su predvođeni Nenadom Nerandžićem, Brajsom Džonson i Danilom Tasićem domaćini u trećem dijelu igre uspjeli da prelome meč i ostvare pobjedu.

Na kraju je bilo velike drame, stigli su gosti u posljednjoj četvrtini prvo do izjednačenja (66:66), a pred kraj i na -1 (75:74), ali je FMP sačuvao pobjedu.

A osim pobjede "panteri" će pamtiti i sjajnu kombinaciju Izundua i Džonsa za ovo nevjerovatno zakucavanje, kada se zatresla konstrukcija koša:

Kod pobjednika najzaslužniji za trijumf bili su Nenad Nerandžić sa 23, Brajs Džons sa 16 i Danilo Tasić sa 13 poena, dok je kod Zadra najbolji bio nekadašnji igrač FMP-a Aleksandar Bursać sa 14 poena.

U narednom kolu nas očekuje duel Partizana i FMP-a, dvije ekipe u najboljoj formi u ABA.