AU! Zlatan u nevjerici - Švedska se izblamirala: Ostaju bez Mundijala zbog debakla, ovakav šamar nisu očekivali!

Autor Haris Krhalić

Težak poraz za selekciju Švedske u najgorem mogućem trenutku.

Gruzija Švedska 2 0 kvalifikacije  Izvor: Profimedia

Nevjerovatan šok doživjela je fudbalska reprezentacija Švedske i to sa sve Zlatanom Ibrahimovićem u timu!

Legendarni napadač vratio se u nacionalni tim u 41. godini, ali je Švedska doživjela težak udarac u Gruziji i poslije poraza 2:0 sada su na putu da protraće šansu da se plasiraju na Svjetsko prvenstvo ispred Španije!

Imala je Švedska dva boda više od Španije na dva kola do kraja takmičenja, pobjeda u Gruziji je trebalo da im donese mir pred "finale" sa timom Luisa Enrikea u posljednjem kolu kvalifikacija, gdje bi im bod bio dovoljan za put u Katar.

Ipak, Gruzija je riješila da ih šokira pobjedom 2:0, pa im ni Zlatan Ibrahimović nije pomogao.

Junak susreta u Gruziji bio je Kviča Kvaratskelija, fudbaler Rubina iz Kazanja, koji je bio strijelac u 61. minutu, a onda i 16 minuta kasnije, potvrdivši trijumf domaćeg sastava.

Španija bi u terminu od 20.45 u četvrtak uveče pobjedom u Grčkoj mogla da se vrati na prvo mjesto, pa bi pred duel sa Šveđanima u posljednjem kolu oni mogli da budu ti koji sve kontrolišu u borbi za plasman na Mundijal.