Srbija jedva izbjegla debakl, ali se katastrofa nastavlja: Očajne kvalifikacije Orlića i još jedan poraz!

Mnogo loših rezultata za mladu reprezentaciju u ovom kvalifikacionom ciklusu.

euro 2023 ukrajina srbija 2 1  Izvor: MN PRESS

Nastavljaju se katastrofalne kvalifikacije za mladu reprezentaciju Srbije!

Orlići su poraženi u Ukrajini (2:1), a debakl na gostovanju spriječio je maldi golman Crvene zvezde Miloš Gordić koji je odbranio penal i još niz odličnih prilika domaćeg tima. Da danas nije bio izuzetno raspoložen, Srbija bi doživjela težak i veoma ubjedljiv poraz.

Ovako, Srbija je čak bila i blizu iznenađenja. Mitrović je u 78. minutu pogodio za 1:1 i najavio da bi mogao da se osvoji bod u Lavovu, ali je odbrana kapitulirala tri minuta kasnije, što je bio i posljednji pogodak na meču. Ukrajinci, koji su sada veoma blizu da osiguraju drugu poziciju u grupi, stigli su do pobjede.

Srbija više gotovo da nema šansi za dobar plasman u ovim kvalifikacijama. Nakon šest odigranih kola Orlići imaju samo jednu pobjedu i pet osvojenih bodova, a ispred na tabeli su čak i Farska Ostrva sa kojima su remizirali u prethodnoj rundi.

Mlade reprezentativce i buduće zvijezde seniorskog tima Srbije tokom ovog kvalifikacionog ciklusa nije uspjela da probudi ni promjena selektora. Otišao je Zvonko Živković, na njegovo mjesto došao Aleksandar Rogić, ali to nije donijelo pomak.

SRBIJA: Gordić - Eraković, Marković, Čestić, Šehović - Milosavljević (od 46. Lukić), Topić (od 83. Milovanović), Stanić (od 67. Đerlek) - Pantović (od 46. Stuparević), Tedić, Stevanović (od 67. Mitrović).