Cmiljanić riješio "uspavanku" na Koševu: Pobjeda Sarajeva u sudijskoj nadoknadi (FOTO)

Sve do 92. minuta nije bilo golova, a onda je bordo tim ipak stigao do tri boda.

sarajevo - sloboda premijer liga bih 17. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Duel Sarajeva i Slobode pred poprilično praznim tribinama stadiona Koševo ličio je na uspavanku tokom gotovo cijelog meča, a onda u sudijskoj nadoknadi jedan napada riješio je pitanje pobjednika.

Oremuš je ubacio u šesnaesterac gostiju, a Cimljanić pogodio za pobjedu 1:0 kojom se Sarajevo učvrstilo na trećj poziciji na tabeli.

Tek nekoliko prilika u prvom i još manje u drugom vidjeli smo u subotu popodne na Koševu, ali je ekipa Sarajeva uprkos tome uspjela da stigne do osme pobjede u sezoni.

Samo pokušaj Bodula može se posmatrati kao neka izgledanija šansa u drugom poluvremenu, ali i to je odbranio Bukvić, a solidna je bila i njegova zadnja linija koja je uspješno odolijevala sve do posljednjih trenutaka meča.

Ni prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenje, a ne baš fudbalskoj atmosferi doprinijele su i gotovo prazne tribine stadiona Koševo.

Naime, zbog rasističkog vrijeđanja tamnoputog fudbalera Rudar Prijedora Džazefa Amoe, Disciplinska komisija FS BiH odlučila je da zatvori istočnu tribinu stadiona "Asim Ferhatović - Hase", a sarajevski klub kazni sa 5.000 KM.

Na stadionu Sarajeva tako je osvanuo transparent "Ne rasizmu - ne nacionalizmu".

Što se tiče same utakmice, nije bilo mnogo toga zanimljivog za pomenuti u prvih 45 minuta.

Tek u 28. minutu viđena je kakva-takva prilika. Mersudin Ahmetović je uposlio Krstu Velkoskog, koji sa 20-ak metara ne uspijeva da zatrese mrežu gostiju. Siguran je bio golman Tuzlaka Semir Bukvić.

Zaprijetili su i fudbaleri Slobode desetak minuta kasnije, ali je Belmin Dizdarević odlično intervenisao nakon šuta Jasmina Osmića.

U finišu prvog poluvremena po još jedna prilika na obje strane, ali mreže se nisu tresle.

SARAJEVO - SLOBODA 0:0

SARAJEVO: Dizdarević, Lazić, Kurdić, Dupovac, Šabanović, Đokanović, Kobiljar, Pidro, Velkoski, Bagarić, Ahmetović. Trener: Goran Sablić.

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Ćivić, A. Beganović, Dž. Beganović, Alić, Maksimović, Osmić, Predragović, Veselinović, Karišik. Trener: Mladen Žižović.