Jesenja titula u Krupi na Vrbasu: Uprkos kazni, Krupa zimuje na vrhu m:tel Prve lige RS!

Tim Vladimira Ilića na 15 mečeva ostvario čak 12 pobjeda, te će u proljećne borbe za šampionsku titulu i plasman u m:tel Premijer ligu BiH krenuti sa prve pozicije.

fk krupa jesenji šampion republike srpske sezona 2021/22 Izvor: Promo/FK Krupa

Golovima svog najboljeg strijelca Miloša Perovića, fudbaleri Krupe stigli su do pobjede 2:1 (2:0) protiv banjalučkog Željezničara, u posljednjem meču jesenjeg dijela prvenstva.

Uprkos najavljenoj kazni i oduzimanju boda od strane Fudbalskog saveza RS, zbog kojeg je iz Krupe na Vrbasu najavljena žalba, izabranici Vladimira Ilića stigli su do jesenje titule, te sasvim zasluženo nakon 12 pobjeda u 15 kola zimuju na vrhu.

Perović je bio dvostruki strijelac još u prvom poluvremenu, te tako najavio slavlje protiv komšija iz Banjaluke, koji su u nastavku uspjeli samo da dođu do počasnog gola Danila Teodorovića.

U najzanimljivijem meču kola Zvijezda 09 je nakon mnogo uzbuđenja savladala Sutjesku. Domaći su poveli golom iskusnog Muamera Svrake, ali je egal gostima iz Foče omogućio Nikola Mojović. Ipak, da bodovi ostanu u Semberiji pobrinuo se Andrija Janjić u samom finišu utakmice.

Iako je povela već u drugom minutu susreta, Kozara je poražena u Gradišci od Borca, dok je preokret viđen i u Derventi. Tekstilac je na poluvremenu imao gol zaostatka protiv Podrinja, ali je u drugom poluvremenu odigrao mnogo bolje, postigao tri gola i upisao trijumf.

Sloboda je bez većih problema slavila protiv Ljubića 3:1, iako su gosti imali priliku da zakomplikuju situaciju, ali su promašili penal.

U komšijskom derbiju između Budućnosti i Drine nije bilo pobjednika, ali ni golova. Slavija je bila ubjedljiva na svom terenu protiv Alfa Modriče. "Sokolovi" su, baš kao i u srijedu u odgođenom meču protiv Zvijezde 09, postigli četiri gola ne primivši niti jedan.

Zavjesu na jesenji dio sezone sutra će u Omarskoj od 13 časova spustiti istoimeni domaćin i dobojska Sloga.