M:TEL PRVA LIGA RS: Modričani deklasirali Budućnost, Ljubić bolji od Tekstilca u komšijskom derbiju

Kompletirano 14. kolo prvoligaškog karavana Republike Srpske.

alfa modriča - budućnost pilica 4:0, ljubić prnjavor tekstilac derventa 3:2 prva liga rs 14. kolo Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Pretposljednje, 14. kolo m:tel Prve lige Republike Srpske kompletirano je danas utakmicama u Modriči i Prnjavoru, gdje su slavile domaće ekipe.

Tim Miroslava Drinića potvrdio je sjajnu formu. Nakon očajnog starta i samo jednog osvojenog boda u prvih osam kola, Modričani su u posljednjih šest susreta upisali četiri pobjede i dva remija

Nekadašnji šampion BiH, Alfa Modriča, lako je izašla na kraj sa posljednjeplasiranom ekipom Budućnosti iz Pilice. Modričani su na svom stadionu "Dr Milan Jelić" slavili 4:0 (2:0), a po dva gola postigli su u prvom i drugom poluvremenu.

Prvo je u 19. minutu mrežu gostiju iz Pilice zatresao Petar Šoškić, da bi u posljednjim trenucima prvog dijela igre na 2:0 povisio Mitar Trifković.

Samo što se krenulo u nastavak, Šoškić je svojim drugim golom donio sigurnih 3:0 domaćinu, da bi dva minuta kasnije mrežu gostiju zatresao i Mateja Božić.

Kolo prije kraja jesenje polusezone Modričani su konačno pobjegli iz opasne zone i sada su na devetoj poziciji. Lider je Krupa sa 34 boda, tri više od Sutjeske i Sloge koje dijele drugu poziciju.

Izvor: Promo/FK Ljubić Prnjavor/Aleksandar Bato Atić

Mnogo uzbuđenja i preokreta viđeno je u komšijskom derbiju između Ljubića i Tekstilca.

Prvi dio meča u Prnjavoru pripao je fudbalerima Tekstilca, koji su golom Muamera Hamzića poveli u 19. minutu. Vođstvo Dervenćana moglo je biti i ubjedljivije u prvom dijelu, ali je veteran Dragan Jolović promašio jedanaesterac u 36. minutu.

Već na startu nastavka viđen je gol za izjednačenje. Boris Jagodić bio je precizan sa 11 metara i osigurao egal svom timu, koji nije dugo potrajao. Đorđije Janković na isteku sata igre ponooo je vratio prednost na stranu "krojača".

Ipak, u finišu je uslijedio još jedan veliki preokret.

Jagodić je u 82. minutu postigao drugi gol, da bi vođstvo, ispostaviće se i pobjedu, Prnjavorčanima tri minuta kasnije donio Duško Subić.

Posljednje kolo prvog dijela sezone na programu je narednog vikenda, nakon čega slijedi višemjesečna pauza do proljeća.