Tri isključenja, dva penala i remi u derbiju u Foči, Krupa nadomak jesenje titule u m:tel Prvoj ligi RS

Dva gola iz dva penala za podjelu bodova u duelu Sutjeske i Slobode.

sutjeska foča - sloboda novi grad 1:1 m:tel prva liga rs 14. kolo Izvor: Facebook/Sloboda Novi Grad

U posljednjem današnjem meču 14. kola m:tel Prve lige Republike Srpske Sutjeska i Sloboda remizirali su u Foči 1:1, a oba gola postignuta su u finišu prvog, odnosno drugog poluvremena, i jedan i drugi sa "bijele tačke".

Uz to, viđena su i dva crvena kartona, po jedan na obje strane, i to u prvih pola sata igre.

SUTJESKA - SLOBODA 1:1 (1:0)
/Mojović 45+2 pen - Alvarez 89 pen/

Prvo je u 21. minutu Sloboda ostala bez kapitena Mateje Dodiga, koji je zaradio isključenje, da bi mu se u svlačionici devet minuta kasnije pridružio i fudbaler Sutjeske Ognjen Pljevaljčić. Takođe, u istom minutu na "hlađenje" je morao i predstavnik domaćih Stanislav Sekulić, tako da je glavni arbitar Danijel Perić iz Bijeljine bio izuzetno zaposlen u prvom dijelu.

Kraj prvog poluvremena domaći su dočekali s golom prednosti, s obzirom da je u drugom minutu nadoknade vremena Nikola Mojović realizovao najstrožu kaznu i taj rezultat bio je aktivan do samog finiša.

Kada se činilo da će Sutjeska doći do velikog trijumfa, te se približiti vodećoj Krupi, dosuđen je još jedan jedanaesterac, ovaj put za goste iz Novog Grada.

Precizan sa "kreča" bio je Valentin Alvarez, te postavio konačnih 1:1.

Krupa je tako ostala na liderskoj poziciji sa 34 boda, dok su na drugom mjestu sa tri boda manje poravnati Sutjeska i Sloga, koja je ranije danas u drugom derbiju kola minimalnim rezultatom poražena na svojim "Lukama" od Zvijezde 09.

Pretposljednje kolo jesenjeg dijela sezone u nedjelju će biti kompletirano utakmicama Alfa Modriča - Budućnost i Ljubić - Tekstilac, koje počinju u 13 časova.