Završen jesenji dio Premijer lige BiH: Željezničar minimalnim rezultatom savladao Široki Brijeg, podjela bodova u Tuzli

Autor Haris Krhalić

Željezničar je bio bolji od Širokog rezultatom 1:0, dok je Radnik došao do bodova na gostovanju u Tuzli golom u zadnjim sekundama.

Zeljo Široki 1 0 Tuzla siti Radnik 2 2 19.kolo Premijer liga BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U posljednje dvije utakmice jesenjeg dijela Premijer lige BiH ekipa Željezničara je na Grbavici pobijedila Široki Brijeg sa 1:0 dok je Tuzla siti odigrala neriješeno sa Radnikom rezultatom 2:2.

Ekipa sa Grbavice nakon dva uzastopna poraza upisala pobjedu protiv Širokog, koji nakon pobjede nad drugi sarajevskim timom u prošlom kolu nije uspio doći do bodova na ovom gostovanju te se nalaze na petoj poziciji sa bodom manje od Sarajeva i tri boda manje od trećeplasiranog Borca.

Tuzla siti je ovom podjelom bodova sa ekipom iz Bijeljine ostala na 12 bodova zaostatka za prvoplasiranim Zrinjskim, dok je Borac prišao na -6 ekipi iz Tuzle.

Zeljezničar – Široki Brijeg 1:0 (1:0)
/Subašić 38/

U prvih 15 minuta nismo vidjeli puno uzbuđenje, uslovi za igru su teži iz minute u minutu.

U 20. minuti nakon prekršaja Medića nad Subašićem, dosuđen je jedanaesterac za ekipu Željezničara.
Ermin Zec je izveo penal, ali je promašio čitav go.

Mogli su domaći doći do vođstva u 31. minuti, Mekić je pokušao sa ruba šesnaesterca, ali se ispriječio okvir gola.

U 38. minuti Željeznićar stiže do pogodka. Nakon loše reackije golmana Širokog, Subašić postiže prvi pogodak na meču – 1:0.

Mogao je Željezničar do drugog gola u 71. minuti nakon kornera, ali se na golu ispriječio Brekalo i ostavio goste u igri.

U 76. minuti Gasal je šutirao, ali lopta je otišla pored gola gostiju, velika sreća za tim kojeg sa klupe predvodi Jure Ivanković.

Rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice.

FK Željezničar: Bender, Malić, Crnčević, Kosorić, Subašić, Mujezinović, Zec, Drina, Blažević, Beća, Mekić.

NK Široki Brijeg: Miškić, Medić, Obšivač, Čuljak, Mujan, Vukoja, Lukić, Jurić, Musa, Ikić, Ćavar.

Tuzla siti – Radnik 2:2 (1:1)
/Krpić 35,63 pen - Blagojević 21 pen, Šarić 90+3/

U osmoj minuti smo vidjeli veliku šansu za goste. Todorov je izašao sam pred Brajlovića i umjesto normalnog šuta pokušao je lob, ali nije uspio zabiti.

Zbog užasnih uslova na Tušnju igrači obje ekipe imaju ogromne probleme da kontrolišu loptu.

U 19. minuti Moris je srušio Pantelića, a arbitar Bilbija je pokazao na bijelu tačku.
Siguran sa 11 metara bio je Blagojević – 0:1

U 30. minuti su domaćini imali prvu pravu šansu. Karjašević je šutirao sa 15 metar tik pored gola Radnika.

Pet minuta kasnije Tuzla siti stiže do izjednačenja. Strijelac je bio Krpić - 1:1

Početkom drugog poluvremena Mišić se našao sam pred golom gostiju, ali mu je Hodžić odbranio.
U 62. minuti Šubert ruši Džafića i Bilbija pokazuje na 11 metara.

Siguran sa bijele tačke bio je Sulejman Krpić za svoj drugi go danas – 2:1

Golom u  93. minuti Kenan Šarić postavlja konačan rezultat 2:2

FK Tuzla siti: Brajlović, Šukilović, Krpić, Karjašević, Tomašević, Mehanović, Džafić, Čeliković, Mišić, Mehidić, Moris.

FK Radnik: Hodžić, Nikić, Batar, Sušić, Vasić, Motika, Blagojević, Ristanović, Pantelić, Šubert, Todorov.