Kad je Suarez sam slavio gol, ugrizao Ivanovića... Engleski mediji na dan velikog derbija podsjećaju na epske momente!

Uvijek je bilo zanimljivo u duelima Čelsija i Liverpula.

čelsi liverpul suarez Izvor: PETER POWELL/EPA

Drugi dan 2022. godine obilježiće veliki englesko derbi – sudar Čelsija i Liverpula na Stamford bridžu.

Na klupi gostujućeg sastava, zbog pozitivnog nalaza na korona virus, neće biti Jirgena Klopa, ali se, i pored toga, očekuje spektakularan meč, kakve su "plavci" i "redsi" već znali da prirede u prošlosti.

Bilo je, naravno, i "epskih" scena, a jedna od takvih, na koju engleski mediji podsjećaju na dan utakmice, datira iz novembra 2012. godine.
Dva tima su se i tada sastala u Londonu, rezultat je bio 1:1, a do prednosti je stigao domaći tim pogotkom kapitena Džona Terija u 20. minutu.

Sedamnaest minuta prije kraja, izjednačio je Luis Suarez – a potom sam, bez igdje ikoga oko sebe, proslavio taj pogodak!

Urugvajac je, vjerujući da će mu se pridružiti još neko od saigrača, potrčao prema gostujućim navijačima koji su bili u transu, ali je i sam ostao u čudu uvidjevši da je usamljen.

Pogledajte:

Suarez sam slavi gol protiv Čelsija

To je Suarezu bio prvi pogodak protiv Čelsija. Drugi je stigao u istoj sezoni, u aprilu 2013. godine, kada se dogodila još jedna nezaboravna scena – kada je urugvajski napadač ugrizao srpskog defanzivca Branislava Ivanovića.

Evo i te situacije:

Suarez ugrizao Ivanovića

Pred ovaj meč, večerašnji domaćin je drugoplasirani sa 42 boda iz 20 mečeva, dok je Liverpul na trećoj poziciji uz bod i utakmicu manje.