Ševčenko je najgori - Nijedan trener Đenove nije imao ovako loš skor!

Povela je Đenova protiv Sasuola spektakularnim golom Matije Destra, ali ni na 17. uzastopnom prvenstvenom meču nije uspjela da zabilježi trijumf.

Andrij Ševčenko Izvor: EPA/LUCA ZENNARO/ANSA

Je li Andrij Ševčenko pravo rješenje za trenera Đenove? Teško da će iko odgovoriti potvrdno na ovo pitanje gledajući osam uvodnih mečeva Ukrajinca na klupi Đenovljana.

Naime, otkako se pobjeda vrednuje sa tri boda, legendarni golgeter, kojem je ovo prvi klupski angažman u trenerskoj karijeri, ostaće upisan kao prvi stručnjak u istoriji Đenove koji u prvih osam prvenstvenih mečeva nije uspio da zabilježi niti jednu jedinu pobjedu.

Iako je start njihovog prvog meča u 2022. godini bio kao iz snova. Đenovljani su u šestom minutu poveli pravom majstorijom Matije Destra, koji se odlično snašao u šesnaestercu Sasuola i petom pogodio za 0:1.

Samo dva boda zabilježio je Ševčenko u prvih sedam kola na klupi Đenove, uz samo jednu pobjedu u Kupu Italije protiv Salernitane, ali ovakvo otvaranje susreta naslutio je da bi njegov tim konačno mogao doći do slavlja.

Ipak, nije u tome uspio.

Bio je Sasuolo dominantan uprkos rano primljenom golu, a zasluženo izjednačenje stiglo je u 55. minutu. Očajno je bila pozicionirana odbrana gostiju, Domeniko Berardi između petorice protivničkih igrača odlično se snašao i pogodio za 1:1.

Đenova je tako stigla i do 17. utakmice zaredom bez slavlja. Posljednji put četa sa stadiona "Luiđi Feraris" radovala se 12. septembra prošle godine protiv Kaljarija. Od tada je devet mečeva bez trijumfa nanizao Davide Balardini, koji je zatim i otpušten. Ševčenko je trenutno na osam.