Bizarno! Igrali najveći meč u istoriji, a branio lijevi bek: As Crvene zvezde i ekipa se golčinom oprostili od turnira!

Ovakvu situaciju nećete dva puta vidjeti na bilo kom velikom takmičenju reprezentacija na svijetu.

kamerun pobijedio komorska ostrva 2:1 i plasirao se u osminu finala afričkog kupa nacija Izvor: Profimedia

Afrički kup nacija često donosi bizarne situacije, a ona koja se dogodila u ponedjeljak uveče vjerovatno je nadmašila sve.

Reprezentacija Komora, čiji je kapiten i najbolji igrač as Crvene zvezde El-Fardu Ben, izgubila je u osmini finala Kupa nacija protiv Kameruna (1:2) i to nakon što je cijeli meč morao da brani lijevi bek, Šaher Alhadur (31).

Kako su Komori došli u ovu bizarnu situaciju u najvećoj utakmici svoje reprezentacije u istoriji? Tako što je prvi golman Salim Ben Boina povrijeđen, a Mojad Ouseini i Ali Ahamada su zaraženi koronom. Iako su dobili negativni rezultat na dan utakmice, prema pravilima tamošnje federacije potrebno je da prođe pet dana od pozitivnog nalaza da bi mogli da stanu na gol.

Izvor: Profimedia

Zato je trener golmana Komora Žan-Danijel Padovani danima unazad trenirao Alhadura, inače lijevog beka francuskog kluba Ažaksio, koji je prethodno igrao za Kaen, Šatoru i Nant.

Naravno, on nikad nije bio golman, ali je na treninzima uvjerio stručni štab da bi koliko-toliko mogao da zamijeni "prave" čuvare mreže, uprkos svojoj visini od samo 172 centimetra, što je po svim standardima premalo za "jedinicu" u fudbalu.

Ipak, on nije uspio da sačuva svoju mrežu, povrh toga Komori su morali već od 7. minuta da igraju sa igračem manje protiv favorita, pa su bivši napadač Portoa Vensan Abubakar i napadač Liona Toko Ekambi donijeli pobjedu "neukrotivim lavovima".

Kamerun, domaćin takmičenja, u osmini finala igraće protiv Gambije, a 20. januara, a Komorima za utjehu i sjećanje na ovaj meč ostao je gol Jusufa M'Šangame u 81. minutu.

Pogledajte hitac kojim se reprezentacija ostrvske zemlje od 850.000 stanovnika oprostila od Afričkog kupa nacija: