Sadik promašio produžetak - Nigerija ispala: Iznenađenje na Kupu afričkih nacija, favoriti već idu kući!

Autor Haris Krhalić

Bili su jedna od ekipa kojima su se davale najveće šanse za samu završnicu, ali oni su svoje završili već u osmini finala.

Tunis izbacio Nigeriju  Izvor: Profimedia

Veliki šok na Kupu afričkih nacija! Jedan od glavnh favorita za osvajanje trofeja je ispao već u osmini finala!

Nigerija je doživjela debakl, pošto su neočekivano izgubili 1:0 od selekcije Tunisa, a "super orlovima" nije uspio da pomogne ni Umar Sadik!

Tunis je savladao Nigerjce golom Jusefa Msaknija u 47. minutu, što se ispostavilo kao ključni detalj meča, ali nije da nisu imali svojih šansi da se spasu.

Nigerija je dominirala u posjedu lopte, a stvari su im bile otežane u 66. minutu kada je Aleks Ivobi dobio direktan crveni karton. Desetak minuta kasnije je i bivši napadač Partizana ušao u igru da pomogne.

Ipak, Sadik nije uspio da zatrese mrežu, a u dobroj šansi u nadoknadi vremena je morao da šutira bolje, kada je njegov udarac otišao daleko pored gola. Bila je to posljednja šansa za Nigerijce...

Inače, Nigerija je u grupi savladali Gvineju Bisao, Sudan, ali i Egipat sa Mohamedom Salahom u timu, zbog čega su mnogi očekivali da bi ove godine mogli da odu do samog kraja.

Ali sada mogu samo da idu kući, Tunišani su u četvrtfinalu!