Tragičar! Kanga promašio penal, Gabon ispao sa turnira: Igrač Zvezde završio Kup afričkih nacija poslije drame

Autor Haris Krhalić

Bio je jedan od trojice igrača Gabona koji u penal seriji nisu uspjeli da zatresu mrežu.

Gabon nakon penala ispao sa Afričkog kupa nacija Izvor: Profimedia

Kraj sna za reprezentaciju Gabona! Burkina Faso je ta koja ide u četvrtfinale Kupa afričkih nacija, poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Fudbaler Crvene zvezde Gelor Kanga bio je jedan od onih koji nisu iskoristili penal, nakon čega je Gabon poslije 18 izvedenih jedanaesteraca završio takmičenje!

Regularan meč završen je rezultatom 1:1. Burkina Faso je povela u 28. minutu preko Bertrana Traorea, koji je desetak minuta ranije pogodio okvir gola iz jedanaesterca.

Gabonu su stvari bile daleko teže od 67. minuta, kada je Sidni Obisa dobio crveni karton, ali je autogol Adame Guire u 91. minutu odveo tu selekcije u produžetke.

Poslije 30 dodatnih minuta nije bilo golova, pa se pristupilo penalima. Kanga je bio prvi koji svoj nije iskoristio, jer mu je golman Burkine Faso odbranio udarac.

Odmah poslije toga je uslijedio promašaj i s druge strane, a sve se okončalo tek u devetoj seriji, kada je i treći igrač Gabona propustio šansu da zatrese mrežu, a Ismaila Uedraogo odveo Burkinu Faso u četvrtfinale.

Tamo će igrati protiv pobjednika meča Nigerija - Tunis.