Roma riješila sve u prvom poluvremenu: "Vučica" bolja od Empolija

Autor Haris Krhalić

Roma je savladala ekipu Empoliju rezultatom 2:4.

Empoli Roma 2:4 23. kolo Serija A Izvor: EPA/ETTORE FERRARI

Fudbaleri Rome su u okviru 23. kola Serije A na gostovanju savladali ekipu Empolija rezultatom 4:2. Roma je u prvom poluvremenu u četiri minute postigla tri gola te tako pred Empoli postavila, ispostaviće se, nemoguć zadatak.

Empoli – Roma 2:4 (0:4)
/Ejbraham 24,33, Oliveira 35, Zaniolo 37 – Pinamonti 55, Bajrami 72/

Prva prava prilika na utakmici i odmah pogodak.

Igrao se 24. minut kada je Temi Ejbraham prihvatio loptu unutar šesnaesterca te se okrenuo i pogodio za vođstvo Rome. Bio je to njegov deveti pogodak ove sezone u Seriji A. U ulozi asistenta se našao Seržio Oliveira - 1:0.

U 33. minuti Roma je izvela korner, najviši u skoku je bio Manćini koji je spustio loptu za Ejbrahama za njegov drugi pogodak danas – 2:0.

Dvije minute kasnije novi šok za Empoli. Nakon loše reakcije odbrane lopta je došla do Oliveire koji pogađa za 0:3.

Samo minutu kasnije sijevnula je polukontra, Mikhtarijan je odigrao odličan pas do Zaniola koji pogađa za novi pogodak i tada već nedostižnih 0:4.

Drugo poluvrijeme je u potpunosti pripalo domaćoj ekipi.

U 55. minuti Empoli stiže do gola. Strijelac je bio Pinamonti na asistenciju Bandinelija. Bio je to osmi pogodak Pinamontija ove sezone u Seriji A – 1:4.

Igrao se 72. minut kada je Bajrami sa ivice šesnaesterca uputio udarac, lopta je zakačila Manćinija te prevarila golmana za 2:4.

Mogao je Empoli do novog gola u 87. minuti kada je Pinamonti šutirao glavom iz izgledne pozicije, ali je njegov šut zaustavio Rui Patrisijo.

Empoli je ovim porazom nastavio loš niz, s obzirom da u zadnjih šest kola ima tri remija i isto toliko poraza., dok je Roma sa nova tri boda zauzela šestu poziciju sa dva boda vise od Fiorentine i Lacija.