Poništen gol o kojem bruji Engleska: Čelsi tukao Totenhem, ali ovaj detalj je sve riješio

Autor Haris Krhalić

Hariju Kejnu nije priznat pogodak, a Geri Nevil kaže da je sudija pogriješio...

Kejn poništeni pogodak  Izvor: Streamja.com/Printscreen

Derbi kola Premijer lige, ali i londonski derbi, odigran je na "Stamford Bridžu", a domaći Čelsi je i četvrti put ove sezone bio bolji od Totenhema!

"Plavci" su savladali "pijevce" 2:0, ali meč je obeležio poništeni gol Harija Kejna pri rezultatu 0:0 o kojem se na Ostrvu mnogo priča!

Čelsi je u samo osam minuta razmaka početkom drugog poluvremena uspio da meč prelomi u svoju korist.

Hakim Ziješ je majstorskim pogotkom u "rašlje" donio 1:0 domaćima, da bi u 55. minutu Tijago Silva postao junak Čelsija postavivši konačan rezultat. Ipak, za mnoge navijače je Silva postao junak zbog toga što je baš on bio "krivac" za poništeni gol Totenhema u finišu prvog poluvremena.

Totenhem je napao po lijevoj strani, uslijedilo je ubacivanje lopte u šesnaesterac gde ju je Kejn prihvatio, a Brazilac iz redova Čelsija pao. Kejn je postigao gol, ali ispostavilo se da je prethodno odgurnuo Silvu, zbog čega je sudija pokazao da je to ipak bio faul u napadu.

To je dovelo do polemike o tome da li je kontakt bio dovoljno snažan, u kojoj je prednjačio bivši igrač Mančester junajteda Geri Nevil, navodeći da je Silva "prevario sudiju" svojim padom.