Derbi nije ispunio očekivanja: Milan i Juventus odigrali bez golova

Autor Haris Krhalić

U utakmici 23. kola Serije A Milan i Juventus su odigrali meč bez pobjednika.

Milan Juventus 0:0 23. kolo Serija A Izvor: Profimedia

Milan i Juventus su u okviru 23. kola Serije A remizirali na legendarno San Siru, a utakmica je završena rezultatom 0:0. Posljednji put utakmica između ova dva tima koja je završena ovim rezultatom odigrana je 2020. godine u Kupu, dok ligaški susret ovim rezultatom nije završen od 2007. godine.

Milan – Juventus 0:0 (0:0)

Prvu šansu vidjeli smo u 12. minuti kada je Kvadrado pokušao sa ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla pored gola.

U 20. minuti Rafael Leao je uputio dobar udarac, ali Ščesni odlično brani.

Igrao se 28. minuti kada je Milan ostao bez Ibrahimovića koji je tražio izmjenu zbog povrede. U igru umjesto njega je ušao Žiru.

Ostatak utakmice nije donio puno uzbuđenja te do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli golove.

Prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu smo vidjeli u 63. minuti kada je Teo Ernandez uputio dobar udarac, ali je golman bio na mjestu.

Do kraja utakmice su izostale prave prilike, a statistički gledano Milan je bio bolji te treba pomenuti kako Juventus nije uputio niti jedan udarac u okvir gola.

Podsjećamo, Milan i Juventus su i u prvom susretu ove sezone odigrali neriješeno. Posljednji put oba meča u sezoni između ova dva tima završena su bez pobjednika u sezoni 1991/92.

Juventus u idućem kolu dočekuje Veronu, dok Milan će u velikom gradskom derbiju odmjeriti snage sa Interom.