Cirkus! Ovakvu utakmicu nikad niste vidjeli: Karate udarci, dva crvena, dva poništena isključenja i 21 minut nadoknade!

Ludilo u Ekvadoru!

kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2022 ekvador nrazil 1 1  Izvor: Streamja.com/Printscreen

Nevjerovatna utakmica odigrana je u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Južnoj Americi! Ekvador i Brazil su remizirali 1:1 u meču 15. kola, ali ništa tu ne bi bilo čudno da nije bilo žestokih startova igrača i čudnih odluka sudije.

Na kraju, osim dva pogotka, viđen je jedan surov start, dva crvena kartona i dva poništena isključenja, kao i čak 21 minut nadoknade!

Poveo je Brazil u ranoj fazi meča i to pogotkom Kazemira, ali već od 15. minuta krenule su nevjerovatne scene.

Golman Ekvadora Aleksander Domingez dobio je direktan crveni karton nakon krvničkog starta nad Mateusom Kunjom. On je igrača Atletiko Madrida udario kopačkom u vrat, a sudija ga je isključio tek poslije gledanja VAR snimka.

Već pet-šest minuta kasnije, i Brazil je ostao sa desetoricom. Emerson Rojal je dobio crveni karton i to tako što je dobio drugi žuti karton - prvi mu je bio pokazan u prvom minutu meča.

Ipak, daleko da je tu bio kraj haosa. Golman Liverpula Alison je faulirao protivničkog igrača i dobio crveni karton, a nakon konsultacije sa VAR-om, sudija je to preinačio u žuti karton.

U nastavku je sudija poslije starta Rafinje pokazao na penal, da bi VAR snimkom to poništio, a onda je u 75. minutu Ekvador izjednačio preko Feliksa Toresa.

Međutim, da čitav šou bude kompletan, sudija se ponovo pobrinuo. Još jednom je isključio Alisona, ali je i drugi put promijenio odluku i ostavio ga na terenu poslije gledanja VAR snimka.

Na kraju je nadoknada u oba poluvremena na ovom meču trajala ukupno 21 minut. Poslije svega, bodovi su bili podijeljeni, pa je trećeplasirani Ekvador sada još bliži plasmanu na Svjetsko prvenstvo. Evo kako sada izgleda tabela: