Napoli pobjedom nad Venecijom prišao Interu na -1: Utakmicu obilježila nevjerovatna situacija

Autor Haris Krhalić

Napoli je na gostujućem terenu savladao ekipu Venecije rezultatom 0:2.

Venecija Napoli 0:2 24.kolo Serija A Izvor: EPA-EFE/ALESSIO MARINI

Venecija je na svom terenu, u okviru 24. kola Serije A, poražena od ekipe Napolija rezultatom 0:1. Gosti su se sa ova tri boda približili prvoplasiranom Interu na zaostatak od jednog boda koliko zaostaje i Milan s tim da Inter ima utakmicu manje.

Venecija je novim porazom stigla do deset uzastopnih kola u kojima nisu upisali pobjedu.

Venecija - Napoli 0:2 (0:0)
/Osimen 59, Petanja 90+10/

Prvu priliku na utakmici imao je Lorenco Insinje koji je u 21. minuti uputio udarac sa ruba šesnaesterca, ali Lecerini odlično brani.

U 28. minuti nova prilika za Napoli. Ovog puta Osimen je šutirao, ali je lopta pogodila stativu.

Pokušala je Venecija da odgovori preko Okerekea, ali njegov udarac u 31. Minuti zaustavio je Ospina.
Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

U nastavku utakmice svjedočili smo nevjerovatnoj situaciji. Igrao se 51. minut kada je Tajron Ebuehi u punom trku zabio se u sudiju te je tom prilikom zadobio povredu glave i utakmicu je nastavio sa zavojima na glavi.

U 59. minuti Napoli stiže do gola. Strijelac je bio Viktor Osimen koji je glavom pogodio na odličnu asistenciju Matea Politana - 0:1.

Do kraja utakmice vidjeli smo i crveni karton. Ponovo je u centru pažnje bio Ebuehi koji je faulirao Mertensa za direktan crveni karton.

U desetoj minuti sudijske nadoknade Petanja pogađa za konačnih 0:2.

Napoli u idućem kolu na domaćem terenu dočekuje Inter te bi eventualnom pobjedom zakomplikovao borbu za prvo mjesto. S druge strane Venecija gostuje kod ekipe Torina.