Teško će ići bez Dušana! Debakl Fiorentine u prvom meču u post-Vlahovićevoj eri, Sergej poveo Lacio ka velikoj pobjedi!

Sudeći po prvoj utakmici, biće potrebno mnogo vremena Fiorentini da se oporavi od prelaska Dušana Vlahovića u tabor Juventusa...

serija a 24. kolo fiorentina lacio  Izvor: Profimedia

"Kome treba Vlahović?" – pitali su se večeras pojedini navijači Fiorentine na "Artemio Frankiju" pred derbi sa Lacijom.

Bila je to prva utakmica za "ljubičaste" poslije odlaska u tabor omraženog Juventusa, a pojedinci na tribinama fudbalskog zdanja u Firenci transparentom su željeli da daju do znanja Srbinu da im više nije potreban.

Ipak, sudeći po prvoj utakmici bez reprezentativca "orlova", biće Fiorentini teško da nadomjesti taj odlazak - doživjeli su težak poraz u duelu sa direktnim konkurentom za mjesto na evropskoj sceni!

FIORENTINA – LACIO 0:3 (0:0)
/Milinković-Savić 52, Imobile 70, Biragi 81 autogol/

Nije bilo Vlahovića, ali na terenu "Artemio Frankija" nije manjkalo srpskih igrača.

Štoperski tandem Fiorentine činili su Nikola Milenković i Matija Nastasić, koji se večeras tek peti put u sezoni našao na terenu i jedan od "krivaca" za poraz domaćih, uz Sergeja Milinkovića-Savića na drugoj strani, koji je poveo tim Mauricija Sarija ka pobjedi!

SMS je poslije sedam minuta u drugom poluvremenu iskoristio odličan pas Matije Zakanjija, našao se u pravo vrijeme na pravom mjestu i postigao osmi gol u sezoni, dovoljan za 11. pobjedu Lacija u sezoni i bodovno "poravnanje" sa Romom (oba tima imaju po 39 bodova).

Mogla je Fiorentina, polovinom drugog dijela, da dođe do izjednačenja – da je glavni sudija Danijele Orsato ostao pri prvobitnoj odluci da dosudi penal nakon što se Gaetano Kastrovili "zakucao" u Luiza Felipea pred golom Lacija.

Ipak, poslije gledanja snimka, jedan od najpoznatijih evropskih arbitara povukao je odluku, a samo nekoliko minuta kasnije, "lacijali" su udvostručili prednost.

Pomenuti Nastasić nije dobro procijenio let jedne lopte, a takav poklon nije odbio golgeter kakav je Ćiro Imobile, koji je odmah povukao naprijed i rutinski Pjetra Teraćijana.

Najbolji strijelac u istoriji Lacija mogao je večeras da stigne i do 19. gola u sezoni.

Nedugo nakon gola za 0:2, ponovo je, poslije jedne greške Fiorentine, krenuo sam ka golmanu domaćih, obišao ga pa šutirao, ali je loptu na putu ka mreži zakačio Kristijan Biragi, koji je na kraju morao da se "pohvali" autogolom.

Već u prvoj utakmici bez Vlahovića, jednog od glavnih kandidata za titulu najboljeg strijelca Serije A, Fiorentina ne samo da je posustala, nego i doživjela bolan šamar...