Majstor je majstor! Mesi šmekerski matirao šampiona: "Bocnuo" preko golmana i oborio Peleov rekord! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Pogledajte kako je Leo Mesi postigao prvi gol u 2022. godini.

Mesi oborio još jedan rekord Izvor: Profimedia/Matthieu Mirville / DPPI

Ne blista Leo Mesi od kada je iz Barselone otišao u Pari Sen Žermen, ali majstorija u derbiju protiv šampiona Lila možda je najava da se konačno budi.

PSŽ je odigrao sjajno poluvreme na gostovanju u severnoj Francuskoj i vodi 3:1 protiv prvaka Lila, a upravo je sjajan potez Lea Mesija obilježio prvi dio. Uspio je da zatrese mrežu u 38. minutu, za rekord - prestigao je Pelea i postao treći najbolji strijelac u istoriji fudbala!

Mesi je trenutno na koti 758 pogodaka u svim zvaničnim takmičenjima, čime je za jedan nadmašio čuvenog Brazilca. Taj jedan čekao je više od mjesec dana, pošto u 2022. godini nije uspio da zatrese mrežu do večeras...

Argentinac je sačekao kiks odbrane, a onda "lobovao" Grbića za 3:1. Ovako je to izgledalo!

Prethodno je Pari Sen Žermen došao u vođstvo preko Danila, koji je u 10. minutu zatresao mrežu, da bi Sven Botman izjednačio u 28. i to nakon dodavanja zaboravljenog Hatema Ben Arfe.

Nije tu stao PSŽ, golom defanzivca je uzvratio samo četiri minuta kasnije. Kimpembe je zatresao mrežu Donarume, da bi potom i Leo Mesi pokazao da nije ostao bez magije od kada je u Francuskoj. Ovo je možda samo naznaka da ćemo od njega tek ono najbolje vidjeti ove sezone, ipak je igrač godine.

Sljedeći na listi je čuveni Jozef Bikan sa 759 golova, a Kristijano Ronaldo je na 803...