borac rešovija

"Blickrig" Borca protiv Poljaka! Moraitis i Čavić pogađali u roku od tri minuta, za trijumfalan oproštaj od Antalije!

"Crveno-plavi" su došli do pobjede nad Poljacima, u posljednjoj utakmici na pripremama u turskom ljetovalištu.

borac rešovija  Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

U posljednjoj utakmici na pripremama u Antaliji, Borac je danas stigao do pobjede nad poljskim drugoligašem Rešovijom rezultatom 2:0.

Bio je ovo meč kojim su crveno-plavi zaključili pripreme u Antaliji, a u narednih 15-ak dana u Banjaluci slijedi "postavljanje glazure" za sve što crveno-plave očekuje u proljećnom dijelu sezone, na putu ka novom plasmanu na evropsku scenu.

Podsjetimo, Borac je u prva dva meča u Turskoj remizirao sa Akronom iz Toljatija (2:2) i Arsenalom iz Tule (0:0), potom je trijumfovao nad Kairatom (2:1), a onda ranije tokom današnjeg dana upisao poraz u duelu sa Dnjeprom-1 (2:3).

Nije mnogo toga viđeno u prvom dijelu – najinteresantnija situacija viđena je u 32. minutu, kada je Borac tražio od arbitra da dosudi penal nakon što je u šesnaestercu pao David Čavić, ali se pištaljka glavnog sudije nije oglasila.

U prvih 20-ak minuta nastavka, Rešovija je tri puta zaprijetila iz daljine, dok se Borac čekao...

Ništa crveno-plavi nisu uradili pred golom poljskog drugoligaša sve do ulaska u posljednjih 15 minuta – a onda su stigla dva gola za veoma kratko vrijeme!

Prvo se u 76. minutu Panajotis Moraitis dobro snašao pred golom rivala, da bi samo tri minuta kasnije isti igrač i Ferhad Ajaz odigrali dupli pas koji je prethodio golu Davida Čavića.

Čuvar mreže Poljaka odbranio je udarac švedskom internacionalcu turskog porijekla, ali ne i Čavićev.

STARTNA POSTAVA BORCA: Pavlović, Račić, Cucin, Bošnjak, Kulašin, Čavić, Erić, Popara, Jotić. Moraitis, Drča.

17:17

KRAJ

Završen je meč u Antaliji, Borac je savladao poljskog drugoligaša Rešoviju rezultatom 2:0!

17:07

79' - GOOOOOL, 2:0!

Drugi pogodak Borca!

Ajaz i Moraitis su odigrali dupli pas, Grk je šutirao, golman Rešovije odbranio taj udarac, ali se na pravom mjestu našao David Čavić!

17:03

76' - GOOOOOL!!!

Poveo je Borac protiv Rešovije!

Panajotis Moraitis se najbolje snašao pred golom Poljaka i rutinski pospremio loptu u mrežu.

16:54

66' - Čekaju se "crveno-plavi"

Borac za sada ništa nije napravio u drugom dijelu pred golom rivala.

16:49

60' - Loš udarac Pjetraškjeviča

I treći pokušaj Poljaka sa distance u ovom dijelu igre.

Ovaj posljednji je bio i najlošiji...

16:41

53' - Novi pokušaj sa distance, istakao se Pavlović

Poljaci su ponovo probali da ugroze Pavlovića iz daljine.

Ovog puta je to djelovalo mnogo ozbiljnije nego na startu nastavka, ali je Borčev čuvar mreže bio dobro postavljen, te je izbio loptu u korner.

16:34

46' - Udarac Adamskog

Namjestio se fudbaler Rešovije na udarac čim je startovalo drugo poluvrijeme, ali je sa distance šutirao pored desne stative.

16:33

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

16:24

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, Borac - Rešovija 0:0.

16:17

42' - I dalje bez pogodaka

Bližimo se kraju prvog dijela, mreže i dalje miruju.

16:08

32' - Tražili su penal "crveno-plavi"!

Nakon duela sa čuvarom, u šesnaestercu Rešovije je pao David Čavić, igrači Borca su od arbitra tražili da dosudi penal, ali se nije oglasio.

16:02

27' - Faul nad Pavlovićem

Izvela je Rešovija slobodan udarac sa desne strane, tzv. "skraćeni korner". Pavlović je izboksovao loptu, ali je u isto vrijeme i fauliran.

15:53

18' - Prvi opasniji napad Borca

Pokušao je Borac napadom po desnoj strani, lopta je ubačena u šesnaesterac Rešovije, ali je Pavel Lakota bio dobro postavljen i otklonio je opasnost.

15:46

11' - Hilbriht u ofsajdu

Napadač Poljaka Danijel Hilbriht našao se u prilici za postizanje gola, ali je u isto vrijeme bio i u ofsajdu.

15:42

6' - Bez prilika na startu meča

Traje uvodno ispitivanje snaga, igra se odvija između dva šesnaesterca.

15:37

1' - Počela je utakmica