10 godina ima nisu dali gol, pa tri za poluvrijeme: Ludilo na "Vandi", Atletiko Madrid makazicama u 89' do pobjede!

Autor Haris Krhalić

Utakmica za pamćenje u La Ligi, a ko bi rekao da je to u duelu Atletika i Hetafea.

Atletiko Madrid Hetafe 4:3 La Liga Izvor: Profimedia

Godinama je omiljena žrtva Atletiko Madrida bio Hetafe. U eri Dijega Simeonea nisu im dali gol sve od novembra 2011. do septembra 2021. godine, kada je doduše Jan Oblak postigao autogol, da bi se ove subote dogodila prava senzacija kada su njihovi dueli u pitanju!

Hetafe je uspio da postigne čak tri gola za poluvrijeme protiv Atletika, a vidjeli smo čak šest pogodaka u najspektakularnijih 45 minuta ove sezone u La Ligi. Uz to i crveni za "jorganžije", pa "makazice" Ermosa u 89. minutu za pobedu...

ATLETIKO MADRID - HETAFE 4:3 (3:3)

Zaista, utakmica je imala sve. Teško da je iko pomislio na "7+ spektakl" kada su na terenu Atletiko i Hetafe, ali fudbal je nekada zaista nepredvidiv.

Počelo je promašenim penalom Suareza iz devetog minuta, pa dva brza gola preko Koree i Kunje. Kada se učinilo da će ovo biti rutinska pobjeda, došlo je do senzacionalnog preokreta. Za 12 minuta je Hetafe poveo golovima Majorala i Unala (oba sa penala), ali je onda Korea uspio da u nadoknadi izjednači na 3:3.

Drugo poluvrijeme bilo je sa mnogo manje sadržaja, sve do 58. minuta kada je Felipe potezom iz MMA povrijedio Arambarija i za to dobio direktan crveni karton.

Ni igrač više nije pomogao Hetafeu pošto je u gužvi u kaznenom prostoru u 89. pogodio Ermoso, i to na efektan način.