Čelsi osvojio sve! Presudio heroj iz finala Lige šampiona: Ne vidi se na terenu, pa postigne gol za titulu!

Čelsi se nije proslavio na Svjetskom klupskom prvenstvu, ali sada ima i taj trofej.

čelsi prvak svijeta 2022  Izvor: Profimedia

Čelsi je osvojio FIFA Svjetsko klupsko prvenstvo, jedini "veliki trofej" koji im je nedostajao u riznici!

Engleski klub je poslije velike drame došao do trijumfa u Abu Dabiju pošto mu je više od 120 minuta bilo potrebno da "slomi" brazilski Palmeiras. Igraju daleko od svog prošlosezonskog nivoa, pokazali su prosječan fudbal na turniru, ali je i to na kraju bilo dovoljno da srećni i zadovoljni odu kućama: Čelsi - Palmeiras 2:1 (1:1).

Do vođstva su "plavci" došli u 55. minutu kada je Romelu Lukaku sjajno pogodio glavom nakon vrlo kvalitetnog centaršuta Hadson-Odoija, što mu je bio drugi gol na turniru jer je prethodno "srušio" Al Hilal.

Ipak, odbrana Čelsija nije blistava kao nekada. Jednog od igrača Čelsija pogodila je lopta u ruku u šesnaestercu, a Veiga je u 64. minutu sa "kreča" izjednačio rezultat, pokazavši da se šampion Južne Amerike neće predati i da želi da prekine dominaciju evropskih klubova.

Pošto "plavci" nisu uspjeli da riješe sve u 90 minuta, uslijedili su produžeci i u njima novi penali. Atuesta je skrivio jedanaesterac, a Kai Haverc je donio Čelsiju trofej, kao i prije osam mjeseci u finalu Lige šampiona.

Tako je svog saigrača Kepu Arizabalagu uskratio za priliku da brani penale, pošto je Tuhel spremao izmjenu...