Može i bez Vlahovića: "Pistolero" promašio penal, pa se ekspresno iskupio

Prvi prvenstveni trijumf Fiorentine od odlaska Dušana Vlahovića u Juventus.

Kšištof Pjontek, Fiorentina Izvor: EPA/FABIO FAGIOLINI/ANSA

Fiorentina se, bar za sada, dobro snalazi bez Dušana Vlahovića.

Škripalo je na početku nakon odlaska Srbina u Juventus, ali čini se da Kšištof Pjontek polako ulazi u formu, te da "viola" neće imati baš toliko problema sa postizanjem golova, kako se to očekivalo nakon što je najbolji strijelac odlučio da pređe u redove "stare dame".

Ipak, u timu Vinćenca Italijana i dalje u odbrani ne funkcioniše sve kako treba, ali su večeras uspjeli da se izvuku.

Poljak je u duelu sa Atalantom u četvrtfinalu Kupa Italije postigao dva gola, a Nikola Milenković treći, koji je bio dovoljan da se eliminiše tim iz Bergama (2:3), da bi popularni "Pistolero" danas na svoj konto upisao prvi gol u Seriji A, mada je mogao još jedan.

Prvo je u 16. minutu promašio penal, tačnije pogodio je stativu, ali se u finišu prvog poluvremena iskupio i pogodio za vođstvo gostiju, upisavši se u strijelce prvi put u Seriji A nakon 799 dana.

Ipak, nije Fiorentina uspjela sa sačuva prednost. Mogao je Kristijano Biragi sve da riješi, ali se i njemu ispriječila stativa, pa je kazna stigla vrlo brzo. Kevin Agudelo pogodio je za 1:1.

Igrao je Nikola Milenković svih 90 minuta za "ljubičaste", dok su Aleksa Terzić i Matija Nastasić meč odgledali s klupe.

Nije imala Fiorentina ni sreće na stadionu "Alberto Piko". Tri minuta prije kraja Biragi je još jednom pogodio okvir gola, ovaj put mjesto gdje se spajaju prečka i stativa, ali su gosti minut kasnije ipak stigli do slavlja. Reklo bi se sasvim zasluženo.

Sofijan Amrabat u 89. minutu sjajno je naciljao, te pogodio za konačnih 1:2.